Країна з’ясувала, як слуги народу відносяться до скандального законопроекту про медіа

Новини України

“Текст по-дебільному написаний”. “Країна” дізналася відношення “Слуг народу” до репресивного законопроекту про медіа

Слуги народу висловили свою думку про репресивний законопроекті “Про медіа”. Фото: Країна

На цьому тижні Верховна Рада може розглянути у першому читанні скандальний законопроект “Про медіа”, який встиг отримати шквал критики від журналістського і міжнародного співтовариства.

“Країна” вивчила текст законопроекту, який носить репресивний характер стосовно медіа і серйозно погіршують ситуацію зі свободою слова в Україні.

“Країна” запитала у “слуг народу”, що вони думають про скандальний законопроект і будуть за нього голосувати.

Ірина Верещук, депутат фракції “Слуга народу”:

Ірина Верещук, нардеп від “Слуги народу”. Фото: facebook.com

“Я не буду голосувати за законопроект “Про медіа”, як і обіцяла ЗМІ. Я не буду порушувати цю обіцянку, всупереч тому, що, за словами колег з фракції, є позитивні відгуки європейських колег. Побажання європейських колег – це добре, але основними, на кого я покладаюся в даному випадку – українські медіа. Те, що я чую гостру критику законопроекту від НСЖУ та незалежних ЗМІ, не дозволяє мені за нього проголосувати. Цей закон повинен збалансувати взаємовідносини всередині держави. Я поважаю думку зовнішніх партнерів, але для мене вони не визначальні.

Якщо ми приймемо цей закон, то він погіршить і так напружені відносини влади і ЗМІ, нам він не піде на користь. Якщо ініціатори даного законопроекту не розуміють цього до кінця, то мені шкода, бо я думаю, що вони професіонали. Якщо вони роблять це спеціально, аби ще більше погіршити ситуацію, незважаючи ні на що, прикриваючи такі дії позитивними висновками європейських партнерів, то це негідна гра. Це нечесно”.

Олександр Дубинський, депутат фракції “Слуга народу”:

Олександр Дубинський, нгардео від “Слуги народу”. Фото: facebook.com

“До законопроекту “Про медіа” ставлюся негативно. Більш того, якщо ви (журналісти – Ред.) будете збирати підписи голови фракції “Слуга народу” проти цього законопроекту, я, як журналіст у минулому, теж підпишусь і виступлю проти цього закону. Вважаю, що ви, як журналісти, повинні це зробити.

Думаю, законопроект не буде прийнятий ні при яких умовах. По-перше, зараз не час. По-друге, текст по-дебільному написаний, як говориться. По-третє, є багато гідних інших місць, куди фракція “Слуга народу” може вкласти свої зусилля і енергію, ніж в медіа. Ще там не наср@лі”.

Микола Тищенко, депутат фракції “Слуга народу”:

Микола Тищенко, нардеп від “Слуги народу”. Фото: facebook.com

“Я за порядок, і в медіа, в тому числі. Я завжди буду голосувати за законопроекти, які будуть наводити порядок в Україні, і за закони, які будуть робити українців багатшими”.

Юлія Яцик, депутат фракції “Слуга народу”:

Юдия Яцик, нардеп від “Слуги народу”. Фото: facebook.com

“Я не буду голосувати за цей законопроект. У мене до нього багато питань, я навіть сумніваюся, що він вийде в зал. Як мені сказала одна колежанка, не можна сваритися з суддями, журналістами та священиками. Тому я очікую законопроект про священиків”.

Нагадаємо, 1 липня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформполітики повідомив, що буде рекомендувати парламенту прийняти за основу в першому читанні законопроект про медіа.

9 липня в інтерв’ю “Країні” спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що серед нардепів немає єдності з приводу скандального закону “Про медіа”. Він упевнений, що цей закон викличе дискусію всередині парламенту.

Раніше міжнародні організації та журналісти жорстко розкритикували цей законопроект. Детальніше про це читайте тут.

Читайте Країну в Google News – натисніть Підписатись

Залишити відповідь