Киберполиция викрила братів, який зламали облікові записи в Україні

Новини України

Брати з Чернівців зламали півтора мільйона облікових записів популярних інтернет-ресурсів

Киберполиция викрила хакерів в Україні. Фото: pixabay

Співробітники департаменту кіберполіції Нацполиции України викрили двох правопорушників, які зламали акаунти і продавали конфіденційну інформацію про полдьзователях. Робили вони це на закритих форумах. Від дій хакерів постраждали більше 1,5 млн людей у різних країнах.

Про це повідомила прес-служба Нацполиции.

У повідомленні говориться, що киберполицейские Чернівецькій області спільно зі слідчими викрили двох братів, які втручалися у роботу автоматизованих систем з допомогою спеціальної програми. Вона підбирала логіни і паролі до облікових записів популярних у всьому світі інтернет-ресурсів.

Отриману конфіденційну інформацію зловмисники збували на закритих хакерських форумах, а також в месенджерах. Крім цього, з акаунтів, які мали активний грошовий баланс, частково виводили кошти на підконтрольні банківські рахунки.

Правоохоронці провели обшуки. За попереднім оглядом на вилученої комп’ютерної техніки виявлено 55 тисяч файлів, на яких перебуває понад 1,5 мільйона облікових записів громадян різних країн світу.

За попередній рік від злочинної діяльності фігурантів “заробили” близько мільйона гривень.

Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Раніше “Країна” писала, що китайські хакери намагаються викрасти у США дані про вакцину проти коронавіруса.

Також ми розповідали, що Німеччина обіцяє вжити заходів у відповідь на хакерську атаку з Росії п’ять років тому.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь