Китай заявив, що зниклий 25 років тому Панчен-лама “не бажає, щоб його турбували”

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Представник МЗС КНР Чжао Лицзянь у вівторок відкрив завісу таємниці над долею зниклого чверть століття тому, а фактично викраденого владою Китаю, шестирічного хлопчика Гедуна Чок’ї Ньимы. Про це повідомляє CNN.

У травні 1995 року Далай-лама XIV визнав Ньіму як 11-го втілення Панчен-лами (означає “великий вчений”). Це другий за рангом лама в ієрархії тибетського буддизму.

Однак незабаром після визнання дитини як нової реінкарнації Панчен-лами китайські влади відвезли його разом з сім’єю. Замість нього китайський уряд оголосив Панчен-ламою Гьялцэна Норбу. Але тибетське духовенство і сам Далай-лама XIV, вимушено залишив Лхасу 60 років тому, не визнали ставленика Китаю. Більшість тибетців також відкинули цей вибір. Подорослішавши, Норбу став виконувати все більш помітну роль в політичному житті Китаю, часто виступаючи на офіційних заходах в Пекіні.

З 1995 року Гедун Чок’ї Ньіма вважається зниклим безвісти, і з тих пір про нього нічого достеменно не відомо, передає “Інтерфакс”.

19 травня представник МЗС КНР дав скупі коментарі з приводу зникнення Ньимы. Чиновник повідомив, що вже 31-річний Ньіма закінчив коледж, влаштувався на роботу, і ні він, ні його родина не хотіли, щоб їх потривожили в їх “нинішньої нормального життя”.

Як зазначає CNN, залишається невідомим, чи знає Ньіма про те, що його вибрали в якості Панчен-лами.

“Викрадення Китаєм Панчен-лами і насильницьке заперечення його релігійної ідентичності та права на релігійну практику в монастирі – це не тільки порушення релігійної свободи, але і грубе порушення прав людини”, – з такою заявою з нагоди 25-ї річниці зникнення Ньимы виступило уряд тибету у вигнанні.

У відповідь на вторгнення в Тибет китайських комуністів у березні 1959 року відбулося антикитайское повстання, яке було жорстоко придушене. За кілька місяців було вбито тисячі тибетців. 18-річному Далай-ламі XIV (Тензін Г’яцо) і його прихильникам довелося шукати притулок за кордоном. В даний час духовний і світський лідер і уряд тибету знаходяться в Індії.

Як зазначає CNN, держсекретар США Майкл Помпео також засудив переслідування Китаєм Гедуна Чок’ї Ньимы і закликав Пекін “оприлюднити місцезнаходження Панчен-лами” і поважати свободу віросповідання тибетців.

Занепокоєння Пекіна викликає релігійне значення постаті Панчен-лами в тибетському буддизмі: він частково відповідає за перебування реінкарнації наступного Далай-лами. Нинішньому власникові цього титулу 6 липня виповниться 85 років, і пошук наступника скоро може стати актуальним, зазначає CNN.

У той же час Тензін Г’яцо раніше заявляв, що його наступник може бути знайдений і за межами Тибету, а також припустив, що він може взагалі не реинкарнироваться, що робить його останньою людиною, що носить цей титул.

Залишити відповідь