Китайська ракета, що загрожувала Лос-Анджелесі і Нью-Йорку, звалилася в Атлантику. Але її 10-метровий уламок впав на село у Кот-Д’івуарі (ФОТО)

Новини Світу

ВСІ ФОТО

Близько 16:00 (за місцевим часом) 11 травня в селі Махуну, яка розташована в департаменті Боканда регіону Н’Зи – в центральній частині Кот-Д’івуару, з оглушливим шумом упала металева труба довжиною понад 10 метрів. Об’єкт впав на околиці населеного пункту поруч з будівлею. Воно залишилося цілим, ніхто не постраждав, повідомляє Afriksoir.

Передбачається, що труба є фрагментом ступені китайської ракети-носія “Чанчжен-5Б” (Long March-5B або “Великий похід-5Б”), яка була запущена 5 травня з космодрому Веньчан в провінції Хайнань.

Вона відправила в космос пробну версію китайського пілотованого космічного корабля нового покоління без екіпажу і вантажну повертається капсулу для випробувань. Приблизно через 488 секунд польоту він відокремився від ракети і вийшов на задану орбіту, інформує агентство “Сіньхуа”.

11 травня щабель цієї ракети-носія згоріла в щільних шарах атмосфери над Атлантикою, призводить ТАСС повідомлення прес-служби 18-ї ескадрильї контролю космічного простору ВПС США в Twitter. Зазначається, що “вхід в атмосферу над Атлантичним океаном ступеня ракети-носія, використаної для виведення на орбіту китайського корабля, стався у 08:33 за часом Тихоокеанського узбережжя США (18:33 мск).

Ймовірно, фрагменти ракети не повністю згоріли в атмосфері і впали в Західній Африці. У місцевих ЗМІ також писали про будинок у селі Н”Гуину, який був пошкоджений впав з неба предметом. Тут також не було постраждалих, повідомляє Forbes.

Село Махуну:

Інфразвукова станція в Кот-Д’івуарі зареєструвала об’єкти, які, мабуть, є фрагментами ракети. Вони рухалися в атмосфері з надзвуковими швидкостями і впали на землю приблизно в 60 кілометрах від самої станції.

Джонатан Макдауелл, астроном Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, говорить, що час інцидентів в селах Кот-Д’івуару, розташованих на передбаченої траєкторії основного етапу польоту “Чанчжен-5Б”, підтверджує, що впали об’єкти були частиною ракети. Поки знайдені предмети не класифіковані як космічний сміття, і Китай не взяв на себе відповідальність.

11 травня існувала загроза і для США. Це був повторний вхід об’єкта в атмосферу, тому визначити місце приземлення було не можна. При цьому траєкторія падіння ракети пройшла над Лос-Анджелесом, Нью-Йорком, передає The Weather Channel.

Ступінь китайської ракети-носія “Чанчжен-5Б” стала одним з найбільш великих уламків космічного сміття, які коли-небудь падали на Землю. З масою 18 тонн вона займає четверте місце в цьому списку. Останній раз більш великий об’єкт згорав в атмосфері нашої планети в ніч на 7 лютого 1991 року. В той день в Атлантичному океані затопили радянську орбітальну станцію “Салют-7” масою 39 тонн. Її фрагменти впали в декількох районах Аргентини і Чилі, тоді теж обійшлося без постраждалих.

Залишити відповідь