Лебеді-кликуни залишилися на літо в Чорнобильському заповіднику – фото

Новини України

Перелітні лебеді залишились на літо, щоб вивести потомство у Чорнобильському заповіднику. Фото

Кликуни обжилися в зоні відчуження. Фото: Facebook/ zapovidnyk2018

Міграційні шляхи красенів лебедів-кликунів пролягають через Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Однак з-за теплої погоди багато птахів провели там зимівлю. А деякі залишилися і на літо, щоб вивести потомство.

Про це розповіла прес-служба заповідника в Facebook.

При слові “лебідь” в уяві постає образ білого птаха з s-образно вигнутою шиєю і червоним дзьобом. Але це лебідь-шипун, якого часто можна зустріти на українських водоймах і навіть дуже близько від жител людини.

А ось лебедя-кликуна (північного лебедя) можна побачити тільки в дикій природі. Він відрізняється г-подібної шиєю і жовтим дзьобом. В польоті крила кликунів, на відміну від шипунів, не видають металевих або свистячих звуків.

Лебеді-кликуни гніздяться від Скандинавії до Чукотки. Відлітають зимувати на північ Середземного моря, в Середню, Південну і Південно-Східну Азію. Під час міграції птахи зупиняються на відкритих водоймах.

Одним з найбільших пташиних міграційних шляхів України, Білорусі й усієї Європи є східна частина території Чорнобильського заповідника – широка смуга вздовж басейну річки Прип’ять.

До недавнього часу вчені вважали, що з кінця XIX – початку ХХ століття лебеді-кликуни перестали гніздитися на території України. Але в кінці минулого століття були зафіксовані випадки їх гніздування на території Чорнобильської зони відчуження як з української, так і з білоруської сторони.

Нинішня зима в Поліссі видалася м’якою. Більшість водойм так і не повністю вкрилися льодом. Кликуни не поспішали летіти на південь, а перезимували на водоймах заповідника. Їх можна було спостерігати з осені до весни. Навесні більшість цих птахів покинули гостинні прип’ятські водойми. Але деякі пари залишилися, щоб побудувати гнізда і вивести пташенят.

У січні “Країна” показувала фото зимуючих в заповіднику лебедів.

Ми також розповідали, скільки видів птахів мешкають у заповіднику біля ЧАЕС.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь