Леоніда Харченка заарештували в Донецьку

Новини України

У “ДНР” заарештували одного з ключових фігурантів по справі МН17 Леоніда Харченка

Леонід Харченко. Фото: ICORPUS.RU

На території Донецька ще в березні був заарештований один з ключових фігурантів справи про катастрофу малайзійського “Боїнга” МН17, який був збитий на Донбасі в 2014 році, Леонід Харченко.

Про це повідомляє ВВС у четвер, 14 травня.

Як зазначається, 11 березня Харченко затримали біля його будинку в Донецьку однак по іншій кримінальній справі. Його заарештували відправили в СІЗО “Мін’юсту ДНР”.

“Звинувачення смішні – нібито участь у незаконному обшуку в 2014 році і незаконне зберігання зброї. За першим пунктом у потерпілих до нього претензій немає. З другого – цей пістолет йому в 2019 році видали в міністерстві держбезпеки для забезпечення особистої безпеки у зв’язку з справою МН17”, – повідомило джерело видання, знайоме з справою Харченко.

Як вважають співрозмовники видання, Харченко, який носив псевдонім “Кріт”, був узятий під варту, щоб виключити варіант його викрадення спецслужбами України, як це сталося з ще одним фігурантом справи МН17 Володимиром Цемахом.

“Можливо, його таким жорстким чином охороняють, але це дуже дивний метод убезпечити людини”, – сказало інше джерело.

До початку бойових дій Харченко працював інженером в Костянтинівці. Навесні 2014 року він приєднався до “ДНР” під позивним “Кріт” і став працювати під керівництвом Сергія Дубинського – відставного офіцера Головного управління розвідки Росії.

Як вважає слідство, влітку 2014 року Харченко охороняв установку “Бук” на південь від Снігового.

В опублікованих Службою безпеки України записах телефонних розмов прихильників ДНР, 17 липня 2014 року людей з позивним “Кріт” підказує іншому бійцеві дорогу до місця дислокації “Бука”.

За версією голландської прокуратури, Харченко також міг координувати переміщення “Бука” до безпосереднього місця пуску ракети і подальшу евакуацію комплексу в Росію.

Як повідомлялося, ключовим фігурантом справи збитого на Донбасі Boeing рейсу МН17 виявився заступник голови Прикордонної служби Росії.

Також ми писали, що після падіння рейсу МН17 Нідерланди готували військову операцію на Донбасі, щоб повернути останки загиблих.

Залишити відповідь