Ліки від коронавіруса ремдесивир проходить клінічні випробування в США

Новини України

У США тестують на людях препарат від лихоманки Ебола, який лікує хворих з коронавірусом за 6 днів

У США випробовують ліки від коронавіруса. Фото: flickr.com

Американські вчені проводять клінічні випробування препарату проти коронавіруса ремдесивир, розробленого для лікування лихоманки Ебола. Він добре показав себе в експериментах з клітинними культурами, а тепер дає непогані результати в клінічних випробуваннях.

Про це повідомляє CNN.

В кінці лютого фахівці з Альбертського університету прийшли до висновку, що ремдесивир ефективно блокує розмноження збудника близькосхідного респіраторного синдрому – близького родича SARS-CoV-2.

Тоді вчені припустили, що ремдесивир зможе продемонструвати настільки ж високу ефективність проти нового коронавіруса. І дійсно: їх гіпотеза підтвердилася під час експериментів з клітинними культурами. Препарат блокує роботу полімерази – ферменту, за допомогою якого створюються нові копії коронавіруса.

Ремдесивир стали отримувати пацієнти з коронавірусом. Учасники клінічних випробувань швидко одужали. Більшість з них через 6 днів виписалися з лікарні. Причому ці пацієнти були важкими, з гострими респіраторними симптомами і високою температурою.

З учасників випробувань дві людини померли.

Судячи за попередніми результатами, курс лікування препаратом не повинен перевищувати 10 днів.

Раніше “Країна” повідомляла, що в Японії вчені-вірусологи визначили корисні властивості вже відомого препарату, який може стати ефективним в боротьбі з коронавірусом.

Ми також розповідали, ніж в Україні лікують заражених коронавірусом.

 

Залишити відповідь