Лихоманка денге та коронавірус в Латинській Америці привели до загибелі тисяч людей

Новини України

У Латинській Америці вирують відразу дві епідемії: коронавіруса і лихоманки денге

Лихоманку денге розносять комарі. Фото: pixabay.com

Поки увага всього світу прикута до пандемії коронавіруса, вся Латинська Америка страждає ще від одного смертельно небезпечного захворювання – лихоманки денге, викликаної флавивирусом.

Про це пише Reuters.

Викликає сильний біль в суглобах недуга є ендемічним для більшості країн Латинської Америки, але спалах COVID-19 відвернуло від нього увагу і відтягнув медичні ресурси.

Між тим Панамериканська організація охорони здоров’я очікує, що до 2020 року показники захворюваності лихоманкою денге будуть високими.

У всьому світі COVID-19 по-різному впливає на інші захворювання. Наприклад, в Європі заходи з профілактики поширення коронавіруса знизили захворюваність сезонним грипом, а в Африці закриття кордонів зупинило вакцинацію проти кору та інших хвороб.

У Латинській Америці епідемія денге, яка особливо лютує в кінці 2018 року, все ще триває. У минулому році кількість випадків зараження денге в Північній і Південній Америці досягло рекордно високого рівня – 3,1 мільйона чоловік. В Латинській Америці і Карибському басейні від хвороби загинуло понад 1500 осіб.

Очікується, що в другому півріччі захворюваність денге знизиться.

Спалахи разносимой комарами інфекції зазвичай відбуваються кожні три-п’ять років. Існує чотири штами лихоманки, тому люди можуть заражатися більше одного разу, і вдруге хворіють набагато важче.

Хоча лихоманка денге зазвичай не призводить до смертельного результату і її можна лікувати знеболюючими, деякі інфіковані все життя страждають від постійних симптомів: втоми, втрати ваги і депресії. Важка денге загрожує небезпечними ускладненнями.

Її своєчасне лікування неможливо, коли хворі знаходяться вдома, боячись заразитися коронавірусом. У деяких регіонах кількість госпіталізацій з лихоманкою скоротилося вдвічі, оскільки люди боялися виходити на вулицю.

Особливо багато випадків денге в Парагваї. За перші 18 тижнів 2020 року влада повідомили про 42 710 підтверджених випадках і 64 смертельні випадки. Для порівняння в минулому році було всього 384 зараження і 6 смертей.

У Коста-Ріці захворюваність майже потроїлася до 1 травня порівняно з минулим роком і перевищила 2000 чоловік.

Вчені вважають, що денге приділяється занадто мало уваги, тоді як захворюваність нею не падає, а діагностику проводять набагато рідше.

Раніше “Країна” писала, що сінгапурські дослідники виявили схожість Covid-19 з лихоманкою денге.

Ми також повідомляли про епідемію Філіппінах лихоманки денге в минулому році.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь