Майже половина громадян незадоволена своїми доходами – опитування

Новини України

Майже половина українців назвали свій дохід достатнім для нормального життя – опитування

45% українців незадоволені своїми доходами. Фото: “Країна”

В Україні 46% опитаних виявилися задоволені своєю поточною роботою, 45% назвали свій рівень доходів недостатнім для нормального життя, в той же час економічна турбулентність турбує людей більше, ніж коронавірус.

Про це свідчать результати опитування “Барометр щастя в Україні”, проведене Європейською Бізнес Асоціацією.

Як наголошується, в цьому році Інтегральний показник Барометра склав 2,64 бали з 5 можливих і продовжує перебувати в негативній площині. При цьому в Індексі спостерігається незначна позитивна динаміка в порівнянні з показниками минулого року (2,61 балів у попередньому періоді).

Вищі оцінки:

  • 3,36 балів – поточна робота
  • 3,28 балів – соціальна життя
  • 2,92 балів – загальний досвід життя в Україні
  • 2,61 балів – рівень доходів

“Майже половина учасників опитування “Барометр щастя в Україні” задоволені своєю поточною роботою – 46%. При цьому 55% респондентів погоджуються, що їх рівень доходів достатній, але 45% вважають свій рівень доходів недостатнім для нормального життя”, – йдеться в повідомленні.

При цьому більшість опитаних вважає свій рівень доходів достатнім для однієї людини, але за умови утримання дітей або літніх людей, або для здійснення великих покупок як машина або квартира – він буде категорично недостатнім.

“Переважна більшість, а саме 80% задовільно або позитивно оцінюють своє соціальне життя, хоча й скаржаться, що можливості дозвілля в регіонах набагато скромніше в порівнянні з великими містами, а також на брак часу для ведення повноцінного життя після роботи і фактична відсутність work – life balance”, – зазначають в Асоціації.

Підкреслюється, що 45% опитаних задовільно оцінили свій спільний досвід життя в Україні, 24% – позитивно, 31% – не задоволені якістю життя в Україні.

Найбільше людей турбує почуття незахищеності та невпевненості у майбутньому, повільність змін, слабкість державних інститутів.

Найнижчі оцінки:

  • 2,53 балів – система освіти
  • 2,38 балів – охорона здоров’я
  • 2,30 балів – дотримання прав
  • 2,18 балів – екологія
  • 2,17 балів – рівень безпеки

“Оцінка системи освіти дещо погіршилася в цьому році і перемістилася з вищих на нижчі оцінки. Так, 50% повідомили про незадовільне ставлення до системи освіти в Україні. Ще 36% оцінюють її задовільно, і тільки 14% – позитивно. Серед основних нарікань – застарілі методики викладання, слабка технічна база, невідповідність реаліям і потребам бізнесу”, – свідчать результати опитування.

При цьому, 58% опитаних не задоволені станом системи охорони здоров’я, а 42% оцінюють рівень медицини задовільно або позитивно. У той же час респонденти, які дали позитивну оцінку, в основному оцінювали свій досвід користування сервісами приватних медустанов.

Крім цього, тільки 28% опитаних оцінюють екологічну ситуацію в Україні задовільно, тоді як 67% вважають її негативною.

Найгіршу оцінку отримав рівень безпеки в країні – 67% опитаних не задоволені станом безпеки і відчувають себе невпевнено щодо власного майбутнього.

“В основному людей турбує політична й економічна невизначеність, війна на Сході України, неефективність правоохоронних органів. Ще 61% негативно оцінюють правове поле і регулювання в країні, зокрема про відсутність дискримінації і рівня демократичних свобод і рівня адміністративних послуг. Особливо багато нарікань щодо адмінпослуг – користувачі очікують осучаснення, диджитализации та підвищення якості державних послуг”, – наголосили в Асоціації.

Відповідаючи на питання, яке явище викликає найбільшу стурбованість, першим українці назвали економічну ситуацію, потім – політичну невизначеність, а потім – війну на Донбасі.

Барометр щастя України – щорічний опитування, яке проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2018 року. У 2020 році 703 респондента з інтернет-аудиторії оцінили власний рівень життя в Україні. Онлайн опитування прямував компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, також пропонували заповнити анкету користувачам соціальної мережі Фейсбук. 82% опитаних – це мешканці Києва. 63% респондентів – люди у віці від 26-40 років. Більшість опитаних є офісними працівниками – 55%.

Результати опитування ЄВА. eba.com.ua

Нагадаємо, раніше опитування показало, що 39% українців повідомили про фінансові труднощі, у 45% вже немає заощаджень.

Також ми писали, що майже кожен п’ятий малий бізнес в Україні планує закритися через карантин.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь