Максим Степанов 17 травня розповів про ситуацію з коронавірусом на 17 травня

Новини України

Хто платить за лікування інфікованих українців та де ще в світі зупинили метро. Про що глава Моз розповів на брифінгу

Степанов розповів про поточну ситуацію з коронавірусом. Фото: Facebook/ moz.ukr

Глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов 17 травня провів брифінг. На ньому йшлося в основному про коронавирусе і боротьби з ним в Україні.

У ході брифінгу міністр повідомив наступне.

 • В Україні за минулу добу зафіксовано 433 нових випадки захворювання коронавирусной інфекцією, з них 32 – у дітей і 57 – у медпрацівників. Госпіталізовано в установи охорони здоров’я 119 осіб. Одужали за добу 210 осіб, померло 17 осіб.
 • За останню добу проведено 7 163 тесту методом ПЛР. Найбільшу кількість підтверджених випадків зараження вірусом за останню добу зареєстровано в Києві (59), Київської (54), Львівській (50) та Чернівецькій (47) областях.
 • Моз отримало лист від Європейської комісії про включення України до складу комітету ЄС в якості спостерігача. У нього входять всі країни Євросоюзу.
 • Держава повністю покриває вартість лікування хворих Covid-19 в стаціонарах. Затверджено чотири гарантованих державою пакету: стаціонарне лікування, екстрена медична допомога, мобільні бригади, стаціонарна допомога хворим у квітні в лікарнях, які не увійшли у перелік опорних медустанов для лікування хворих коронавирусной інфекцією.
 • МОЗ доручив Національній службі здоров’я максимально прискорити процес укладення договорів з медичними установами. Деякі лікарні вже отримали кошти, в тому числі для виплати підвищеної зарплати своїм працівникам. На цьому тижні всі договори будуть укладені і всі медустанови отримають кошти.
 • З 18 травня Мінохоронздоров’я планує розпочати розподіл захисних костюмів серед лікарень і лабораторних центрів. Вантаж з костюмами вже прибув в Україну.
 • Україна не єдина в світі країна, де на час карантину зупинений метрополітен. Метро також було закрито у китайському місті Ухань, в Індії, Парижі та Лондоні (близько 40 станцій).
   
 • На сьогодні завантаженість українських лікарень становить не більше 13%. Медичні установи здатні надавати допомогу хворим Covid-19 в повному обсязі.
 • Моз планує 18 травня передати Чернівецькій області всі необхідні на боротьбу з Covid-19 кошти. Виділення допомоги пов’язано зі зверненням до міністерства 14 травня Чернівецької ОДА з проханням виділити 5,6 млн грн.

Відео: Facebook/ moz.ukr

Нагадаємо, “Країна” стежить за ситуацією з вірусом в Україні.

Ми також наводили дані про зараження короанвирусом по регіонах.

Залишити відповідь