Максим Степанов – В Україні за добу провели найбільше ПЛР-тестів

Новини України

За добу в Україні провели найбільшу кількість ПЛР-тестів – Степанов

Максим Степанов. Фото: Facebook

За минулу добу в Україні зафіксували 483 нових випадки зараження коронавірусом, з них 48 дітей та 142 у медиків. У лікарні поклали 168 осіб. Всього за добу одужали 330 пацієнтів, 20 осіб – померли.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу у п’ятницю, 15 травня.

Як зазначається, за останню добу було проведено найбільшу кількість тестувань методом ПЛР за весь час – 8 996 досліджень. Найбільше підтверджених випадків зафіксували в Чернівецькій області (84), Києві (56) і Волинської області (47).

У Моз зазначили, що впровадження другого етапу медичної реформи має на меті створення справедливих тарифів, які повинні враховувати багато факторів (обладнання, спеціалізація, інфраструктура тощо), а також повністю покривати вартість медичних послуг і відповідати Закону про медичних гарантії.

За словами Степанова, відомство розробило пропозиції щодо збільшення заробітної плати медичних працівників на 50% з липня 2020 року як особливого елемента медреформи. Також він окремо відзначив, що протягом усіх років незалежності середня заробітна плата медика в Україні становить 6-7 тисяч грн, і це одна з найменших зарплат серед усіх професій в країні. Також він додав, що доплати за пацієнтів не повинні бути скасовані, адже це важливий фактор підвищення рівня праці і справедливої конкуренції.

Крім того, міністр пояснив механізм співпраці з “Укргентех”, а саме ситуацію з допуском на ринок ПЛР-тестів: проблеми виникли через налаштування, але зараз ця проблема вирішена і системи ПЛР-тестів працюють, хоча Держлікслужбою проводиться позапланова перевірка із залученням незалежної лабораторії. Також Степанов зазначив, що передбачена кримінальна відповідальність виробника.

Щодо пасажирських перевезень – Моз розробив 4-етапний план пом’якшення карантину, з визначеними критеріями для кожного етапу, і вже в залежності від цих критеріїв передбачено пом’якшення. Якщо в області досягнуті відповідні показники, то запуск пасажирських перевезень, в тому числі і обласних, можливий.

Нагадаємо, за даними на ранок 15 травня, кількість заражених коронавірусом в Україні зросла до 17 330 осіб.

Також ми писали, що Степанов розповів, які фармкомпанії України працюють над створенням ліків проти коронавіруса.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь