Меланома в Україні – Як українцям визначити потенційно небезпечну родимку

Новини України

У Моз пояснили українцям, як визначити потенційно небезпечну родимку

У Моз розповіли, як визначити потенційно небезпечну родимку. Фото: pixabay.com

Практично у кожної людини є родимки, однак іноді вони можуть призвести до раку шкіри і летального результату. Щоб мінімізувати подібні випадки, у Моз розповіли, як обчислити небезпечну родимку.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я в Facebook.

“17 травня – Всесвітній день боротьби з меланомою. Шкіра – це захисний бар’єр тіла від травм, інфекцій і сонця. На тілі людини знаходиться від 10 до 40 родимок. Періодично можуть з’являтися нові, як правило, у віці до 40 років. Родимки можуть бути різної форми і розміру. Бувають випадки, коли опуклі родимки стають плоскими або змінюють забарвлення – стають тілесного кольору або зникають. Ці зміни можуть бути безпечними для здоров’я людини, але можуть свідчити і про меланомі”, – зазначено в повідомленні.

Так, меланома – злоякісна пухлина, утворення на шкірі з неправильними контурами, ділянками плямистого забарвлення, яке може свербіти або кровоточити. В запущеній формі меланома може стати причиною смерті пацієнта, але при ранній діагностиці ефективно лікується.

Меланома проявляється рідше інших злоякісних утворень тому що не заразна. Однак вона найбільш небезпечна, так як в запущених випадках призводить до раку шкіри, від якого можливі летальні результати. Національний реєстр України стверджує, що за 2018 рік меланому виявили у 2 835 громадян. Так, із сотні чоловік хворобу виявили у 7,9 осіб при тому, що світовий показник – 4,9. Вмирають від неї 2,6 людина з сотні в Україні, в світі – 1,5.

Кожен може захистити себе від розвитку меланоми дотримуючись таких правил:

 • Обмежте час перебування на сонці. Ультрафіолетове випромінювання найбільш інтенсивне з 10 ранку до 16 дня.
 • Слідкуйте за Ультрафіолетовим-індексом. Коли показник 3 і вище, необхідна захист від сонця.
 • Перебуваєте в тіні, коли ультрафіолетові промені найбільш інтенсивні. Тінь від дерев, парасольок і тентів не забезпечують повний захист від сонця.
 • Носіть головні убори і захисний одяг. Капелюх забезпечує надійний захист від сонця для очей, вух, обличчя і задньої частини шиї. Щільну і просторий одяг, що закриває якомога більшу поверхню тіла.
 • Правильно підбирайте сонцезахисні окуляри. Категорія 4 (UV 400) означає, що лінзи пропускають найменшу кількість світла, а 0 -найбільша. Найоптимальніший варіант – категорія 3: підходить для яскравої сонячної погоди і прогулянок по місту.
 • Не використовуйте обладнання та лампи для штучного загару. Вони підвищують ризик розвитку раку шкіри і можуть пошкодити незахищені очі.
 • Захищайте дітей від сонячних променів. Під час перебування на свіжому повітрі дітей слід захищати від інтенсивного впливу ультрафіолету. Діти грудного віку повинні завжди перебувати в тіні.

Для того, щоб переконатися в наявності або відсутності небезпечної родимки, потрібно регулярно проводити самостійний огляд тіла. При цьому все потрібно уважніше оглянути такі області:

 • Шкіра голови
 • Особа. Особливо ніс і ніздрі, губи (зовні і всередині), а також вуха з обох сторін
 • Шия і грудна клітина. Жінкам також варто перевірити шкіру під грудьми
 • Руки і лікті
 • Долоні – уважно огляньте шкіру між пальцями і під нігтями
 • Спина, шия, плечі, сідниці і геніталії
 • Ноги

Нагадаємо, кількість захворювань на меланому шкіри щорічно збільшується. Таке лікування може обійтися в кілька мільйонів гривень.

Як повідомляла “Країна”, у березні 2019 року у Флориді (США) народилася дівчинка з рідною плямою на обличчі у вигляді “маски Бетмена”, за її лікування взявся російський хірург Павло Попов.

Залишити відповідь