Мер Почаєва спростував, що спалах коронавіруса почалася в Лаврі

Новини України

Мер Почаєва спростував, що спалах коронавіруса почалася в Лаврі

Мер Почаєва заявив, що Почаївська лавра не була причиною спалаху коронавирса в місті. Фото: zn.ua

Почаївська Лавра не була причиною спалаху захворювання в Почаєві. Міський голова Почаєва Василь Бойко розповів про реальну ситуацію і закликав “не робити політику з релігії”.

У коментарі для YouTube-каналу “Святині України” Бойко спростував інформацію, яку поширюють ЗМІ, ніби спалах Covid-19 в Почаєві почалася з Лаври.

“Спалах почався не в Лаврі, спалах почався серед жителів Почаєва. В Лаврі не було спалаху”, – зазначив він. Василь Бойко додав, що його здивував пост депутата обласної ради Богдана Войцеховського, який назвав ситуацію з захворюванням в місті “почаївської чумою”.

“Та й не тільки мене здивував, де він стоїть з плакатом: “Зеленський, спаси Тернопільщину від почаївської чуми”. Я хочу запитати: що це значить – “почаївська чума”? Це біда наша, загальнонаціональна, це хвороба всесвітня – коронавірус. Чому її називати “почаївської чумою”? Це що, у нас люди якісь особливі?”.

Голова Почаївської міської ради розповів про ситуацію в місті в цілому і в Почаївській лаврі зокрема: офіційних даних про виявлення захворювання коронавирусной інфекцією у ченців Почаївської лаври немає. “Монастир закритий для відвідин і для жителів Почаєва, і взагалі для всіх, крім насельників. Богослужіння відбувається в закритому варіанті”, – сказав мер.

Є випадки зараження Covid-19 священиків, які не є насельниками обителі, але живуть в Почаєві. “Ці священики не є людьми, які спеціально поширюють вірус. Навпаки, вони заразилися від парафіян, заразилися від тих людей, які були за кордоном на заробітках, приїхали сюди і не дотримувалися умов карантину, не перебували в самоізоляції. Відповідно, таким чином ця інфекція потрапила до нас в Почаїв”, – пояснив Василь Бойко.

Мер каже, що у нього немає причин підозрювати священнослужителів у спробах приховати свій стан, і ті, хто відчувають симптоми захворювання, самі звертаються в лікувальні установи, і навів приклад: “Про що свідчить і звернення нашого отця Петра Совича, який є священиком у Свято-Миколаївської церкви. Відчув захворювання, звернувся, протестировался, виявили у нього коронавірус. Цей храм також закритий для богослужінь. Кожен із священиків, хто відчуває певні симптоми, що тестується.

Таймкод відео з цитатою мера Почаєва про причину поширення коронавиурса – 2:18

Раніше Тернопільські влади підозрювали спалах коронавіруса в Почаївській лаврі. Тут перед Великоднем помер 76-річний монах, ЗМІ писали про те, що у нього був коронавірус.

Нагадаємо, в УПЦ заявляють, що в Почаївській Свято-Успенській лаврі немає випадків коронавіруса.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь