Меркель вважає, що коронавирусный криза позитивно вплине на Європу

Новини України

Меркель розповіла про атаку Росії і про складнощі з США

Ангела Меркель виступила з промовою напередодні головування ФРН у ЄС. Фото: Вікіпедія

Криза стане центральною темою майбутнього головування Німеччини в Раді Євросоюзу. Канцлера ФРН Ангела Меркель заявила, що Європа здатна вийти з неї сильнішою, ніж була до пандемії Covid-19.

Про це пише DW.

За її словами, пандемія коронавіруса показала, що ключові зміни вимагають короткострокових рішень з довгостроковими наслідками. Так, в числі інших важливих тем під час головування НІМЕЧЧИНИ в Раді ЄС – це відносини з Великобританією після її виходу зі складу Євросоюзу, захист клімату і політика надання притулку в Європі.

Також Меркель загострила увагу на значущості контактів з США, назвавши їх найважливішим партнером Європи. “Трансатлантичні відносини є несучою колоною нашої зовнішньої політики та політики безпеки”, – сказала вона. Проте зараз, за словами канцлера, співпрацю з Америкою складніше, ніж хотілося б.

Крім того, Меркель згадала і відносини з Росією, яка будучи безпосереднім сусідом ЄС, “створила смугу невирішених конфліктів”. Вона нагадала про анексію РФ українського півострова Крим та підтримку Москвою “маріонеткових режимів” у самопроголошених республіках на сході України. Росія атакує західні демократії, включаючи Німеччину, гібридними засобами”, – сказала Меркель.

До того ж, повідомляється, що глава німецького уряду бачить у головування НІМЕЧЧИНИ в Раді ЄС можливість додати новий імпульс відносинам з Росією.

Держава-голова Ради Євросоюзу обирається на шість місяців. Німеччина, в останній раз займала цей пост в 2007-му, 1 липня по ротації змінить на ньому Хорватію. А з 1 січня 2021 року головою Ради ЄС стане Португалія.

Варто відзначити, що Сорос передрікав розвал ЄС. На його думку, через Німеччини може впасти Євросоюз. Після того як Конституційний суд Німеччини визнав незаконною купівлю держоблігацій країн ЄС Європейським Центральним Банком, в інших країнах також можуть послідувати цьому прикладу і відмовитися йти європейському праву. Все це може виявитися загрозою для цілісності Євросоюзу.

 

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь