Метро у Харкові хочуть запустити 12 травня – Кернес

Новини України

Кернес хоче 12 травня запустити метро в Харкові

Геннадій Кернес анонсував відкриття метро в Харкові 12 травня. Фото: www.objectiv.tv

Влада Харкова хочуть 12 травня відновити роботу метро.

Про це “Країні” розповів міський голова міста Геннадій Кернес.

“12 травня ми хочемо запускати метро в Харкові. Ні в одній країні світу не закрили метро. Навіть в Італії та Іспанії працювало метро. У Кабміні цього не розуміють. Вони вважають, що це розсадник коронавіруса. Але це не так, тому що в підземці працюють потужні витяжки. Ми готові пускати в вагони лімітоване кількість людей, щоб не було товкучки. До того ж, це зручний вид транспорту і найдоступніший. Метро має їздити. У всьому іншому будемо синхронізуватися з наказами уряду”,- заявив Кернес.

Також мер Харкова поскаржився, що не може додзвонитися прем’єр-міністру Денису Шмыгалю.

“Уряд діє нерозумно по відношенню до критичної інфраструктури міст. Ми хочемо донести це до прем’єр-міністра, але я не можу йому додзвонитися. Вже тиждень. Трубку не бере. Тому розповім вам. Я хочу домогтися, щоб з нами по-серйозному поговорили по темі пасажирських перевезень. Мене дуже хвилює Харківське метро. Метрополітен є лише в трьох містах України, включаючи Київ. Перевозить 2 млн осіб. Якщо Кабмін не дозволить запустити метро зараз і не компенсує нам збитки від замороженого метрополітену, то треба, щоб люди знали, хто в цьому винен. А винен Шмигаль (прем’єр-міністр України – Ред.). Збитки – сотні мільйонів. Це великий інфраструктурний об’єкт, який не можна зупиняти, потяги повинні їздити, інакше вони простоюють і іржавіють”, – додав Кернес.

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що громадський транспорт в Києві повноцінно не відновиться мінімум до 22 травня.

А на Банковій заявляли, що при найоптимістичніших прогнозах підземка в Києві, а також Харкові та Дніпрі запрацює в кінці червня або на початку липня.

Нагадаємо, що 4 травня, на позачерговому засіданні Кабміну урядовці продовжили карантину в Україні до 22 травня. Але з 11 травня анонсували пом’якшення деяких заходів. Однак відкриття громадського транспорту серед них не було, хоча прем’єр Денис Шмигаль пізніше і запропонував збільшити кількість місць в громадському транспорті, щоб люди могли дістатися на роботу під час карантину.

Раніше ми писали про карантинні бунти міст проти Києва, мери яких заявляли про рішення щодо пом’якшення заходів, всупереч рішенню Кабміну.

Залишити відповідь