Міністерство фінансів України склало список слів, які заборонено вживати чиновникам

Новини України

Мінфін ввів заборону на слова “дефолт” і “компроміс” з Коломойським. Документ

Мінфін ввів табу на слова “дефолт” і “компроміс”. Фото: “Країна”

Міністерство фінансів України склало список слів, які заборонено вживати чиновникам в публічних комунікаціях на тему про державний борг.

Рекомендації з комунікацій Мінфін розіслав чиновником, пишуть “Українські новини”.

Згідно з цим документом, заборонено вживати слова і фрази: дефолт технічний дефолт, реструктуризація репрофайлинг, скасування націоналізації Приватбанку, компроміс з колишніми власниками Приватбанку, рецесія і деякі інші.

Також рекомендовано не обговорювати публічно прогнози, оцінки і розрахунки за держборгом, суверенні єврооблігації і варіанти особам, які офіційно не уповноважені коментувати ці питання.

В коментарях на економічні теми рекомендовано використовувати лише офіційну інформацію, розміщену на офіційних інформаційних ресурсах. Будь-які висловлювання з приводу випуску суверенних єврооблігацій можливо давати лише за погодженням з Міністерством фінансів, радниками цього відомства і юристами. Рекомендовано нікому не радити купувати державні цінні папери, та надавати прогнози щодо їх вартості.

Також рекомендовано не давати коментарів будь-яких прогнозів економічного і фінансового становища України.

У рекомендаціях зазначено, що коментарі з питань держборгу для іноземних та українських ЗМІ не повинні відрізнятися.

Невиконання рекомендацій та розголошення інформації, зазначено в документі, може мати серйозні наслідки, включаючи розпродаж інвесторами боргових цінних паперів, збільшення вартості запозичень і погіршення суверенного рейтингу країни.

Раніше ми писали, чому глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко звільнив керівників митної та податкової служби.

Залишити відповідь