Може звільнився на карантині працівник претендувати на допомогу

Новини України

У Держпраці роз’яснили, чи може який звільнився на карантині працівник претендувати на допомогу

Можуть звільнені за власним бажанням на карантині отримувати допомогу по безробіттю, фото: sobitie.com.ua

Управління Держпраці у Рівненській області роз’яснило, чи має право працівник, який звільнився під час карантину за власним бажанням, отримувати допомогу по безробіттю.

Законом № 553-IX “ПРО внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, який набув чинності 18 квітня 2020 року, внесено зміни до Прикінцевих положень Закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Змінами визначено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватися вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю на строк до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплат допомоги з безробіття для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

Таким чином громадяни, які звільнилися з останнього місця роботи у період карантину (з 12 березня 2020 року) за власним бажанням і які стали на облік в державній службі зайнятості, будуть отримувати допомогу по безробіттю з першого дня отримання статусу безробітного. Тобто на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину становить 1 тис. грн на місяць. Максимальний розмір не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2020 року – 2102 гривні), тобто не більше 8 408 грн в місяць.

Раніше “Країна” інформувала, що малий бізнес в Україні-за карантину втрачає до 75% виручки.

Також ми писали, що в Україні почали масово звільняти банкірів.

Залишити відповідь