Мутації коронавіруса, які роблять його небезпечніше, не існують – ВООЗ

Новини України

У ВООЗ заявили, що у коронавіруса немає мутацій, які роблять його небезпечніше

Викликала переполох мутація відома давно і знаходиться під контролем вчених. Фото: flickr.com

У Всесвітній організації охорони здоров’я прокоментували новину про виявлення мутації коронавіруса під назвою D614G, яка поширюється швидше “класичного” вірусу. У ВООЗ заявили, що у коронавіруса поки немає мутацій, які робили б його небезпечніше і сильніше.

Як повідомляє РИА Новости, з заявою виступила на брифінгу Асоціації іноземних кореспондентів при женевському відділенні ООН глава технічної групи підрозділи надзвичайних захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхове.

За словами представниці ВООЗ, зараз існує більше 50 тисяч доступних ланцюжків вірусу. А мутацію D614G вперше виявили в лютому.

“Так що це не нова мутація, але її виявили у пробах з ранніх ланцюжків з Європи, Мексики, Бразилії, Уханя. На даний момент наші команди досліджують її. Близько 29% всіх отриманих ланцюжків вірусу мають цю мутацію. Вона була в Європі, Великобританії, Нідерландах, Німеччині та обох Америках. Поки немає свідоцтв того, що вона призводить до посилення вірусу”, – сказала Керкхове.

А головний науковий співробітник ВООЗ Сумия Сваминатан додала, що згадана мутація була виявлена в лабораторних умовах.
 
“Віруси мутують. І це очікувано. Нещодавно було виявлено особлива мутація, яка називається D614G. Вона може привести до більш швидкої реплікації вірусу. Це було виявлено в лабораторії. Вірус розмножується швидше, що може призвести до його більш швидкому поширенню. Але від знаходження чого-то в лабораторії до виявлення впливу на епідемію може пройти багато часу”, – зазначила дослідниця.

Вона також запевнила, що вчені ВООЗ уважно відстежують мутацію.

Як писала “Країна”, у квітні з’ясувалося, що в світі ходить мінімум три різних типи коронавіруса і вони постійно мутують.

Ми також розповідали про виявлення в Естонії двох нових видів SARS-CoV-2. Ці зразки вірусу до травня зустрічалися лише у межах цієї країни.

Читайте Країну в Google News – натисніть Підписатись

Залишити відповідь