МВФ і Україна домовилися про перехід на 18-місячний кредит стенд-бай

Новини України

МВФ відмовився від програми розширеного фінансування України. Буде Stand-by

МВФ і Україна перейшли на нову програму кредитування. Фото: kapital.kz

Україна і Міжнародний валютний фонд провели переговори, на яких сторони відмовилися від попередньо узгодженої трирічної програми розширеного фінансування EFF. Тепер вони переходять на 18-місячну програму кредит стенд-бай (stand-by).

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, про це на брифінгу 7 травня оголосив представник МВФ Джеррі Райс.

“Враховуючи безпрецедентну невизначеність щодо економічних та фінансових перспектив і необхідність зосередити політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні та стабілізації, переговори переключилися на 18-місячний stand by, який може забезпечити підтримку платіжного балансу для посилення реакції влади”, – сказав Райс.

За його словами, Фонд знаходиться в тісному контакті з владою України щодо обговорення параметрів нового механізму фінансування, який допоміг би країні ефективно протидіяти пандемії в економіці та медицині.

Райс уточнив, що постійна віртуальна місія обговорює політики, які можуть бути підтримані, швидше, через програму stand by, ніж через EFF, незважаючи на те, що за програмою EFF у грудня 2019 року була досягнута попередня домовленість на рівні менеджменту Фонду (staff-level agreement).

“Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на вирішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти більш сильному і більше інклюзивну зростання”, – сказав представник Фонду.

Кредит стенд-бай з 1952 року надається країнам-членам МВФ для певних, узгоджених з Фондом цілей на основі угод стенд-бай. При цьому банк резервує до встановленого терміну обумовлену суму, а клієнт використовує її частинами або повністю в залежності від потреб в кредиті.

Сьогодні “Країна повідомляла, що новою главою місії Міжнародного валютного фонду замість Рона ван Родена призначена Іванна Владкова Голлар.

Також ми писали, що до зміни програми кредитування Мінфін України очікував два транші по 1,75 млрд доларів від МВФ.

 

Залишити відповідь