МВФ отримав запити про екстрене фінансування від 103 країн

Новини Світу

 

 
 

 

 
 

Міжнародний валютний фонд (МВФ) отримав запити про надання екстреної фінансової допомоги від 103 країн, і виконавча рада фонду розгляне близько половини цих запитів до кінця поточного місяця, повідомила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

В цьому році 170 країн зіткнуться зі зниженням доходів на душу населення, зазначає Георгієва в блозі на сайті МВФ. При цьому кілька місяців тому фонд прогнозував, що 160 економік світу зафіксують зростання цього показника, передає “Інтерфакс”.

МВФ повідомив на початку поточного місяця, що пандемія коронавіруса, ступінь наслідків якої поки ще до кінця не ясна, вже поставила світову економіку на межу самого масштабного кризи майже за століття.

Минулого тижня фонд опублікував огляд світової економіки (World Economic Outlook: The Great Lockdown), згідно з якою світова економіка в 2020 році впаде на 3%. Зниження економіки в результаті ситуації з коронавірусом і вживаються країнами заходів щодо стримування його поширення чекає в цьому році дуже багато держав, зазначалося в огляді.

За словами Георгієвої, уряди країн по всьому світу взяли безпрецедентні заходи для боротьби з пандемією коронавіруса. Бюджетні заходи на поточний момент загалом становлять близько 8 трильйонів доларів. При цьому центробанки пішли на масштабні, а в деяких випадках – необмежені – вливання ліквідності.

У березні Георгієва повідомила, що МВФ готовий виділити 1 трильйон доларів на кредити для надання допомоги країнам у боротьбі з коронавірусом.

Криза позбавить роботи 200 млн осіб

Світова економічна криза призведе до значного зростання безробіття, попереджають учасники Міжнародної конфедерації профспілок (МКП).

“За прогнозами, будуть втрачені 200 мільйонів робочих місць”, – йдеться в заяві МКП, розміщеному в понеділок на сайті Федерації незалежних профспілок Росії, що входить у міжнародне профспілкове об’єднання.

У МКП вважають, що “ця криза жорстоко оголив неспроможність тієї моделі глобалізації, яка була нав’язана трудящим”. “Системи громадської охорони здоров’я виявилися виснажені заходами жорсткої економії, а обмеження прав трудящих залишило без захисту незліченні мільйони працівників”, – пояснюють в профспілкової конфедерації.

Там додали, що “засуджують корпоративних хижаків, які прагнуть отримати вигоду з кризи”. “Ми вимагаємо, щоб усі компанії не на словах, а на ділі поважали права працівників. Ми знову підтверджуємо нашу прихильність боротьбі з ультраправими силами, щоб не дати їм нажитися на цій кризі, продовжувати підривати демократію і права людини”, – зазначили в МКП.

Днями профспілки заявили, що близько 3 млрд трудящих у світі опинилися в складному становищі через COVID-19. “Поки держави борються з пандемією коронавіруса, повне або часткове закриття підприємств торкнулося більше чотирьох з кожних п’яти трудящих, або 81% від загальної кількості найманих працівників у світі, рівного 3,3 мільярда людей”, – йшлося у спільній заяві Федерації незалежних профспілок РОСІЇ (ФНПР) і чотирьох провідних профспілкових центрів, що входять в Міжнародну конфедерацію праці (МКТ).

Залишити відповідь