МВФ пророкує найбільший з часів Великої депресії спад світового ВВП

Новини України

МВФ спрогнозував найбільший спад світового ВВП з часів Великої депресії

Світ чекає найсильніший спад ВВП. Фото: Pixabay

У 2020 році спад глобальної економіки складе 3%, що набагато більше, ніж під час кризи в 2009 році.

Про це йдеться в прогнозі Міжнародного валютного фонду (МВФ), опублікованому у вівторок, 14 квітня.

Як повідомляється, це буде перша світова рецесія з 2009 року, коли глобальна економіка скоротилася на 0,08%.

Згідно з прогнозом МВФ, рецесія в 2020 році буде зафіксована у 157 країнах з 194. Економіка США впаде на 5,9%, єврозони — на 7,5%, а зростання в Китаї сповільниться до 1,2%.

“Ми зіткнулися з жорстокою реальністю, в якій експонентний ріст інфекції означає, що 100 заражених людей перетворюються в 10 000 протягом декількох днів”, — написала в передмові до доповіді головний економіст МВФ Гіта Гопинат.

Вона зазначила, що нинішня криза не схожий на попередні. Втрати економічного випуску, мабуть, перевершують ті, що спровокували глобальна фінансова криза 2008-2009 років. Як і у випадку з війною або політичною кризою, абсолютно невідомо, коли пандемія закінчиться. Стимулювання сукупного попиту на цей раз не так актуально, оскільки криза викликана вимушеними рішеннями влади обмежити роботу різних секторів.

“Дуже ймовірно, що в цьому році світова економіка зазнає найглибшу рецесію з часів Великої депресії [1929-1933 років]”, — зазначила Гопинат, уточнивши, що криза 2020 року можна було б назвати “Великої самоізоляцією” або “Великим карантином”.

У той же час в 2021 році, як вважають у МВФ, світова економіка зросте на 5,8%, швидко відновлюючись після пандемії. Це буде рекордним економічним зростанням у світі, принаймні, з 1980 року.

Нагадаємо, Світовий банк оновив прогноз по ВВП в Україні у 2020-му, заявивши, що замість зростання країну чекає падіння в 3,5%.

Також ми писали, що в Офісі президента заявили, що ВВП України чекає падіння на 5%. І це в кращому випадку.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Оригінал статті

Залишити відповідь