МВС України відмовляється назвати людей, нагороджений іменною зброєю від Арсена Авакова

Новини України

МВС відмовляється розсекретити імена одержувачів нагородних стовбурів від Авакова. Документ

МВС зберігає в таємниці список Авакова, фото: facebook.com/arsen.avakov.1

Українські суди всіх інстанцій (починаючи від першої і аж до Верховного суду – Ред.) визнали порушенням закону спроби МВС “засекретити” прізвища одержувачів нагородної зброї від міністра Арсена Авакова. Але це не заважає міністерству відмовляти в доступі до інформації, яку віднесли до розряду “державної таємниці”.

Це випливає з відповіді МВС на інформаційний запит “Українських Новин”.

Журналісти просили надати статистику про кількість виданих міністром наказів про вручення відзнак “Вогнепальна зброя” за поточний рік, кількість виданих за цими наказами одиниць вогнепальної зброї, а також надати копії наказів. Але в міністерстві вперше відмовилися надати навіть статистичні дані.

“При цьому зазначаємо, що згідно зі статтею 8 Закону України “Про державну таємницю”, статті 1.4.7 Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом СБУ від 12.08.2005 №440 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.2005 року за №902/11182, запитувані відомості мають ознаки інформації з обмеженим доступом”, – йдеться у відповіді.

В цілому відповідь МВС містить повний перелік раніше вже відкинутих судами аргументів про “конфіденційність” інформації про нагородження вогнепальною зброєю. При цьому, у відповіді вперше погодилися, що навіть юридично сумнівними відсиланнями до “конфіденційність” і “персональних даних” вони зобов’язані надати на запит “знеособлені” копії наказів. Але по суті, заявили, що інформація про нагородження вогнепальною зброєю – державна таємниця.

Раніше “Країна” повідомляла, що Аваков заявив про створення антидиверсионных груп проти паліїв лісів.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь