МВС заявило про розслідування факту витоку особистих даних українців з декількох баз

Новини України

Нацполиция зайнялася появою персональних даних українців в телеграм-каналах

Персональні дані були злиті в мережу з декількох джерел. Фото: Країна

За фактом витоку інформації про персональних даних українців і публікації їх на одній з телеграм-каналів Національна поліція України розпочала кримінальне провадження. Про це повідомляється на сайті МВС.

За даними правоохоронного відомства, витік персональних даних сталася з декількох джерел.

“Попереднім аналізом встановлено, що обсяг протиправно-оприлюднених персональних даних є компіляцією з інформаційних баз різних державних відомств та неурядових організацій за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи державного мобільного додатку “Дія”, – вказується в повідомленні.

Зараз робота ресурсу, який незаконно розповсюджував персональні дані громадян, припинена.

Відомості внесено до ЄРДР та розпочато розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації).

Киберполиция у взаємодії з іншими державними органами вживає заходів щодо недопущення відновлення його роботи та ефективного розслідування кримінального провадження.

Нагадаємо, що ближче до вечора чат-бот, з допомогою якого зливалася інформація безпосередньо людям, був вилучений.

Також ми повідомляли, що в мережі почали продавати дані користувачів Приватбанку, в банку підтверджують витік.

Залишити відповідь