МЗС України відповів МЗС Росії на критику на адресу Зеленського

Новини України

Після критики Зеленського у Кулеби звинуватили МЗС Росії у використанні мови ворожнечі

МЗС України відповів російським колегам на критику на адресу Зеленського, фото Країна

Після прес-конференції президента України Володимира Зеленського МЗС Росії виступив з різкою критикою його тез про врегулювання конфлікту на Донбасі і загальний стан україно-російських відносин.

Зокрема, МЗС РФ прямим текстом фактично звинуватив Зеленського в тому, що його слова розходяться зі справами.

МЗС України не міг залишити без відповіді це заява Москви і виступив з контробвинениями на адресу Росії.

Наводимо заяву українського зовнішньополітичного відомства повністю.

“Коментар Департаменту інформації і друку МЗС РФ з приводу річниці вступу на посаду президента України Володимира Зеленського є черговою спробою Росії втрутитися у внутрішні справи України, нав’язати спотворені інтерпретації реальності, розколоти українське суспільство і відвернути увагу від питання власної міжнародно-правової відповідальності за агресію проти України.

Автори коментаря звинувачують Україну в здійсненні русофобської державної політики, нагнітанні напруженості у відносинах з Росією. Це один з яскравих прикладів дезінформації.

Факти свідчать про те, що справжньою причиною, яка руйнує співпрацю між двома державами, є триваюча російська збройна агресія проти України, окупація Росією українських територій і незаконне утримання українських громадян.

Мова ворожнечі коментаря МЗС РФ не містить навіть натяку на конструктив і ставить під сумнів налаштованість російської сторони на дипломатичне врегулювання.

Україна займає конструктивну позицію в “Нормандському форматі” і Мінськом процесі і прагне дипломатичним шляхом врегулювати конфлікт, вносячи відповідні ініціативи. Останнім свідченням цього є нова делегація України в Тристоронній контактної групи і її конструктивна позиція під час останнього засідання групи.

Очікуємо зміну Росією пропагандистської риторики і перехід до конструктивної взаємодії з метою деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму”, – йдеться в заяві МЗС України.

Раніше “Країна” повідомляла про те, що стало зрозуміло з прес-конференції Зеленського.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь