МЗС України висловив протест Болгарії після вимог розділити Болградський район

Новини України

МЗС висловив протест Болгарії з-за її вимоги не розділяти Болградський район Одеської області

МЗС України висловив протест Болгарії. Фото: Об’єктив

У Міністерстві закордонних справ України висловили рішучий протест через прийняття 20 травня Народними Зборами Болгарії Декларації про адміністративно-територіальної реформи в Україні та захист прав і цілісності болгарської спільноти.

Про це йдеться в заяві МЗС України, передає прес-служба відомства.

“Питання адміністративно-територіального устрою України належить до виключної компетенції органів державної влади України. Для нас абсолютно неприйнятні спроби втручання іноземної держави у внутрішні справи України”, – йдеться в повідомленні.

Також у МЗС зазначили, що твердження про вплив реформи на національну самобутність етнічних болгар України є маніпулятивними і недостовірними.

“Захист прав і свобод представників усіх національних меншин нашої держави, в т. ч. і болгарської, є одним з основних пріоритетів діяльності органів влади України і здійснюється в суворій відповідності з Рамковою конвенцією Ради Європи про захист національних меншин (1995 рік). Українська сторона неодноразово доводила відкритість і готовність сприяти розвитку національної самобутності українських громадян з етнічним болгарським походженням. Права національних меншин в Україні закріплені в національному законодавстві і неухильно захищаються державою у відповідності з сучасними європейськими практиками”, – підкреслюють в МЗС.

Крім того, відомство повідомило, що питання про Болградському районі Одеської області буде вирішено у відповідності з українським законодавством з урахуванням позиції місцевих жителів, у тому числі численної болгарської громади.

“Вважаємо, що будь-які питання можна вирішити шляхом конструктивного діалогу, що і відбувається на рівні глав МЗС двох країн. Закликаємо болгарських парламентаріїв діяти відповідно до принципів дружби і добросусідства, які традиційно існують між Україною і Болгарією”, – резюмували у відомстві.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що адміністративна реформа може негативно позначитися на Україні, так як розмежування районів і створення нових округів залишить жителів без медичного забезпечення і без шкіл.

Крім того, ми детально аналізували, як в команді президента готуються змінювати територіальний устрій в країні.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь