МЗС України заборонила виїзд з країни без дозволу

Новини України

Українцям заборонили виїзд з країни без спецдозволу від МЗС – посольство Британії

Український МЗС заборонив виїзд з країни без спеціального дозволу посольство Великобританії. Фото: МАУ

Виїзд громадян України за межі країни без офіційного дозволу МЗС заборонений. Залишити територію держави можуть лише ті українці, які постійно проживають за кордоном.

Про це інформує прес-служба посольства Великобританії на своїй сторінці в Facebook.

“Українська влада поінформувала нас, що тільки громадяни України з постійним місцем проживання в інших державах зможуть покинути територію України”, – заявили дипломати.

За їх інформацією, ті громадяни, у яких є необхідні документи, повинні звернутися в МЗС за дозволом на виїзд. При цьому, якщо посольство країни, куди людина хоче потрапити, буде повідомлено про поїздку не пізніше, ніж за 72 години до перетину кордону, то вона зобов’язується допомогти з оформленням цього дозволу.

“МЗС України може дозволяти виїзд Українським громадянам, які мають посвідку на проживання у Великобританії. Посольство Великобританії підтримує цей процес, інформуючи МЗС про вашу заплановану поїздку і направляючи до них інформацію про ваш статус резидента Сполученого королівства”, – зазначили британські дипломати.

Представники дипмісії також заявили, що нові правила стосуються, як прямих перельотів у Великобританії, так і перетину кордонів з країнами, в яких відкрито авіасполучення з королівством.

Посольство відкрило можливість таких звернень про виїзд з України лише власників британського Biometric residence permits і відзначило що не зможе сприяти тим, у кого є візи будь-якого класу, але немає BRP. Це робить неможливим, зокрема, виїзд сезонних робітників у Британії за даною процедурою.

Нагадаємо, що раніше українська влада не випускали трудових мігрантів на роботу за кордон.

Раніше ми писали, що президент Володимир Зеленський під час брифінгу в Закарпатті заявив, що Україна не буде перешкоджати виїзду заробітчан за кордон, але за умови наявності контракту на роботу хоча б на три місяці.

Залишити відповідь