МЗС України загрожує Ірану Міжнародним судом ООН у справі про літак МАУ

Новини України

МЗС України загрожує Ірану Міжнародним судом ООН у справі про збитий літак МАУ

Україна може подати в суд ООН з-за збитого літака МАУ. Фото: Al Hadath

Україна може подати в Міжнародний суд ООН, якщо переговори з Іраном з приводу збитого над Тегераном літака української авіакомпанії МАУ будуть безрезультатними.

Разом з Україною до суду можуть подати інші країни, громадяни якої загинули у тій авіакатастрофі.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода”.

“Якщо переговори зайдуть в безвихідь, то ми будемо змушені звертатися в міжнародні арбітражі, зокрема Міжнародний суд ООН. Мова йде не тільки про Україну, а про єдиному фронті держав Канади, Великобританії, Швеції, Афганістану та України”, – розповів Єнін.

Заступник глави МЗС сподівається, що іранська сторона виконає свої міжнародні зобов’язання по передачі “чорних скриньок” літака іншій країні.

“Відповідно до всіх міжнародних конвенцій у цій сфері, а це Монреальська та Чиказька конвенція, країна, на території якої стався інцидент, повинна забезпечити негайну або розшифровку зазначених чорних ящиків, або передачу їх іншому, третій державі. Наскільки нам відомо, у світі сьогодні існує буквально кілька держав, які мають відповідне програмне забезпечення і відповідну експертизу. “, – підкреслив Єнін.

Він розповів, що сторона вже відпрацювала технологічну можливість проведення експертизи на території Франції. Вони розраховують, що іранська сторона виконає свої міжнародні зобов’язання і буде співпрацювати з іншими країнами, громадяни яких постраждали під час катастрофи.

Нагадаємо, що вранці 8 січня у Ірані Boeing-737 авіакомпанії “МАУ”, який летів до Києва з столиці Ірану, Тегерану розбився. Це найбільша авіакатастрофа в історії України. Всі, хто знаходилися на борту 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. У літаку перебували 11 українців. Більшість пасажирів – вихідці з Ірану.

Вранці 11 січня Тегеран офіційно визнав, що його збройні сили збили український лайнер. Стверджується, що літак був прийнятий за ворожу ціль після того, як лайнер повернув у бік військовій базі Корпусу вартових ісламської революції (в той же час в МАУ спростовують, що літак відхилився від курсу). Пізніше президент країни Хасан Роухани заявив, що сім’ї загиблих в авіакатастрофі отримають компенсацію.

Залишити відповідь