На Донбасі всі жертви серед мирного населення в травні були виявлені в ОРДЛО

Новини України

ООН повідомила про різке збільшення жертв серед мирних жителів через обстріли на Донбасі

Всі смерть і поранення цивільного населення на Донбасі у травні були зафіксовані на території “ЛДНР”. Фото: ООН

Усі випадки смертей та поранень цивільного населення в зоні конфлікту на Донбасі в цьому місяці були зафіксовані на непідконтрольної Києву території. У зв’язку з цим ООН звертається до командування Збройних сил України уникати обстрілу мирних жителів.

Про це йдеться в повідомленні Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

За словами голови місії, Матільди Богнер, всі сторони збройного конфлікту на Донбасі повинні вважати захист мирного населення своїм пріоритетом. Також вона зазначила різкий стрибок у кількості жертв серед цивільних осіб в травні цього року.

“Найбільшою мірою мій заклик спрямований до керівництва Операції об’єднаних сил Збройних сил України, оскільки всі нові випадки загибелі або поранення цивільних осіб, зафіксовані Місією в травні, мали місце на території, контрольованій самопроголошеними “республіками”. При відсутності стійкого припинення вогню також критично важливо, щоб сторони не розміщували свої позиції, озброєння і військовий персонал в житлових районах”, – сказала Богнер.

За даними місії, з 1 по 6 травня включно було зафіксовано 11 випадків смерті або поранення цивільних осіб (1 загиблий і 6 поранених в результаті артилерійських обстрілів і обстрілу з легких озброєнь і стрілецької зброї, 1 поранений в результаті мінного інциденту, і 1 загиблий і 2 поранених в результаті поводження з вибухонебезпечним залишком війни). У це число входять інциденти у Золотому (Луганська область) 2 травня та Олександрівці (Донецька область) 4 травня, коли в результаті артилерійських обстрілів і обстрілу з легких озброєнь були поранені 4 дівчинки (одна 2010 р. і троє – 2013 р.).

“7 травня ми отримали повідомлення про восьми нових випадках поранень цивільних осіб в результаті артилерійських обстрілів і обстрілу з легких озброєнь в Голубовском (Луганська область) і Погоди (Донецька область), контрольованих самопроголошеними “республіками”. Як повідомляється, серед постраждалих – дівчинка і хлопчик 2006 р. Наша Місія працює над перевіркою цих повідомлень. У разі, якщо вони підтвердяться, кількість випадків загибелі або поранень цивільних осіб за перший тиждень травня досягне дев’ятнадцяти і стане найвищим тижневим показником за останні два роки”, – додала Богнер.

Представниця ООН також зазначила, що якщо вісім нових випадків підтвердяться, кількість жертв серед мирного населення в цьому році досягне 65 (9 загиблих і 56 поранених). Це більш ніж на третину більше кількості жертв за аналогічний період торік (10 загиблих і 38 поранених).

“Ці цифри переламають позитивну тенденцію до скорочення нових випадків загибелі або поранення серед цивільних осіб, яку ми спостерігали останнім часом”, – вважає Богнер.

“Я особливо стурбована тим, що серед поранених багато дітей”, – додала вона.

Якщо два нових випадки поранення дітей Погоди підтвердяться, загальна кількість випадків поранення дітей за період з 1 січня по 7 травня 2020 досягне десяти (усі на території, контрольованій самопроголошеними “республіками”): шістьох дівчаток і трьох хлопчиків були поранені в результаті обстрілу і один хлопчик був поранений в результаті поводження з вибухонебезпечним залишком війни.

“Країна” писала про поранення двох дітей і трьох дорослих Погоди. У “ДНР” заявили, що це сталося в результаті обстрілу з боку ВСУ.

А місяць тому в “ДНР” заявили про загибель під обстрілом 26-річної дівчини та поранення 60-річного чоловіка в Горлівці.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь