На карантині в світі різко впали щоденні викиди вуглекислого газу

Новини України

На карантині в світі різко впали щоденні викиди вуглекислого газу

Карантин допоміг очистити повітря планети від вуглекислих викидів. Фото: pixabay.com

У квітні 2020 року щоденні викиди парникових газів на планеті в середньому скоротилися на 17% порівняно з минулим роком. У деяких країнах викиди скоротилися ще більше: у Великобританії – на 31%, в Австралії – на 28,3%.

Про це повідомляє сайт RG.ru з посиланням на дослідження, проведене міжнародною групою вчених, що включила співробітників Університету Східної Англії і Стенфордського університету США.

Дослідження проводилося у 69 країнах, 50 американських штатах і 30 провінціях Китаю – у регіонах, на які припадає 97% світових викидів вуглецю.

Автори роботи вимірювали рівень викидів, пов’язаних з шістьма сферами: виробництвом електроенергії, наземним транспортом, промисловістю, суспільною інфраструктурою, житловими приміщеннями і авіацією. За даними вчених, найбільше (приблизно на 60%) знизилися викиди в атмосферу від авіації. Викиди від наземного транспорту впали на 36%.

Як зазначили автори дослідження, рекордне скорочення викидів вуглекислого газу буде тимчасовим. По мірі повернення країн до нормальної економічної діяльності до кінця 2020 року скорочення викидів складе всього близько 7%. Якщо ж обмежувальні заходи в більшості великих країн скасують в середині червня, то падіння за рік складе всього 4%.

Але навіть на цьому рівні скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу стане найбільшим щорічним падінням з часів Другої світової війни. В останні кілька десятиліть викиди в атмосферу збільшувалися приблизно на один відсоток на рік.

Як уклали автори дослідження, досвід коронавирусного кризи показує те, яким важким може бути процес скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Навіть вкрай жорсткі карантинні заходи в більшості країн призвели до того, що знизилась лише невелика (менше п’ятої частини), а не основна маса викидів в атмосферу.

Раніше “Країна” приводила оцінку скорочення викидів від Всесвітньої метеорологічної організації.

Ми також приводили заяву Грети Тунберг про те, що коронавірус оздоровила планету за короткий час.

Залишити відповідь