На переговорах по Донбасу 27 травня буде прийнятий документ

Новини України

На переговорах ТКГ по Донбасу 27 травня буде прийнято новий документ

На переговорах по Донбасу 27 травня буде прийнято новий документ. Фото: Facebook

Наступні переговори щодо мирного врегулювання збройного конфлікту на Донбасі, в яких можливо будуть брати участь і переселенці, які відбудуться 27 травня. Під час зустрічі сторони розглянуть проект регламенту, згідно з яким будуть реалізовані рішення Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

Про це з посиланням на власне джерело передає інформаційне агентство “Інтерфакс”.

“Системоутворюючий питання на порядку переговорів 27 травня – затвердження регламенту реалізації рішень контактної групи. Цей документ закріплює рівний транспарантный порядок переговорного процесу, встановлює чіткі механізми реалізації прийнятих в рамках мінської переговорної майданчики рішень, а також інструменти контролю за їх виконанням”, – заявило джерело.

За його словами, якщо документ буде прийнятий, він допоможе сформувати умови для відкритого і конструктивного діалогу.

“Спекуляції на переговорному процесі, недобросовісні маніпуляції шляхом свідомого саботажу виконання комплексу заходів будуть виключені. Це дозволить сторонам зосередитися на якнайшвидшої практичної реалізації прийнятих рішень і просунутися в питанні мирного врегулювання”, – додало джерело.

За інформацією журналістів, переговори 27 травня пройдуть в режимі відеоконференції. Тим не менш, вже в другій половині року сторони повернуться до традиційного очного формату зустрічей.

“Поки формат зустрічей залишається незмінним. Це знову буде відеоконференція. Однак обговорюється можливість поступового повернення до традиційного очного спілкування. Все буде залежати від подальшої динаміки епідеміологічного процесу. Однак є сподівання на повернення до мінським зустрічей у звичному форматі у другій половині року, якщо не буде різких змін до гіршого”, – сказав джерело.

Нагадаємо, що представники України блокують у Мінську пропозиції щодо припинення вогню. Це випливає з проекту Тристоронньої заяви контактної групи від 26 березня.

Раніше ми писали, що за словами так званого “міністра закордонних справ ДНР” Наталії Никоноровой, Україна повинна почати прямий діалог з Донбасом, або ж вийти з Мінських угод.

Залишити відповідь