На першій межзведной кометі Борисова знайшли багато замороженого чадного газу

Новини України

На першій відомій науці межзведной кометі знайшли багато замороженого чадного газу

Міжзоряне комета Борисова. Фото: universetoday.ru

Ядро міжзоряного комети Борисова виявилося вкрай багато окисом вуглецю (вона ж чадний газ). Це говорить про те, що комета утворилася у зовнішній частині протопланетного диска, у складі якого було багато вуглецю.

Як йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Astronomy, до такого висновку вчених привів аналіз даних, зібраних космічними телескопами “Хаббл” і “Swift” і наземною системою радіотелескопів ALMA.

Комета Борисова була відкрита російським астрономом-любителем Геннадієм Борисовим 30 серпня 2019 року. Це другий відомий сучасній науці міжзоряний об’єкт після астероїда 1I/Оумуамуа.

Комета досягла найближчої до Сонця точки орбіти (перигелію) 8 грудня 2019 року і зараз віддаляється від Сонця, прямуючи в міжзоряний простір. Наближення до нашої зірці не пройшло безслідно: збільшена активність кометного ядра призвела до його руйнування.

Вчені виявили у складі комети молекули окису вуглецю (СО). Причому їх утримання виявилося одним з найбільших, які коли-небудь реєструвалися для комет, що спостерігалися в межах 2-2,5 астрономічних одиниць від Сонця.

Хімічний склад комети говорить про те, що вона утворилася у зовнішній частині протопланетного диска в іншої зірки (можливо М-карлика), який був збагачений вуглецем порівняно з протосолнечной туманністю.

Потім комету викинуло з системи і близько мільйона років тому вона пролетіла повз зірки Ross 573, після чого потрапила в Сонячну систему.

Раніше “Країна” повідомляла, що найяскравіша за останні 7 років комета почала розвалюватися на підльоті до Сонця.

Також ми писали про те, що в Харкові астрономи зафіксували небесне тіло, яке утворилося за межами Сонячної системи.

Залишити відповідь