На стінах офісу Банковій у Києві покажуть відео про геноцид кримських татар

Новини України

На стінах Офісу президента в ніч на понеділок з’явиться відео про кримських татар

В Україні покажуть відео-інсталяцію про злочини СРСР і Росії проти кримських татар. Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

На будівлі Офісу президента України в ніч з 17 на 18 травня, в 00:01, покажуть відео-інсталяцію, про злочини радянської влади та сьогоднішньої Росії проти кримськотатарського народу.

Також інсталяцію будуть проектувати на будівлі Кабінету міністрів України. Акція присвячена Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У день пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, 18 травня, інсталяція буде проектуватися з настанням темного часу доби – орієнтовно з 21:00. Крім того, інсталяцію покажуть на будівлі Кабінету міністрів України, також орієнтовно о 21:00, 18, 19 і 20 травня.

У міністерстві закликали 17 травня долучитися і до заклику Меджлісу кримськотатарського народу і підняти кримськотатарський прапор з траурною стрічкою, а в 21:00 17 травня запалити вогник пам’яті у своєму вікні.

“Ми пам’ятаємо злочини радянського режиму. Примусове вигнання кримських татар з Кримського півострова злочинці радянського режиму почали в три години ранку 18 травня 1944 року. Протягом двох днів з рідних хат було виселено 180 тис. кримських татар. Вигнання і нелюдські умови в місцях заслання мали катастрофічні наслідки – від хвороб і виснаження загинуло десятки тисяч кримських татар”, – зазначили у відомстві.

Минреинтеграции підкреслює, що вже в сучасному світі Росія порушила всі норми міжнародного права і в 2014 році зазіхнула на територіальну цілісність України, окупувала Крим і почала війну на сході України.

“Право кримських татар вільно жити на своїй землі буде відновлено – іншого не дано. Ми не припинимо боротьбу, поки не повернемо з-під гніту український півострів Крим. 18 травня – це День боротьби за права кримськотатарського народу. В цей день хочемо в черговий раз нагадати всьому світу і країни-агресора, що Крим – це Україна, і час окупантів незабаром пройде. Bizim ve siziñ azatlığıñız içün – За вашу і нашу свободу!”, – йдеться в повідомленні.

Раніше “Країна” писала, що президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з Мустафою Джемільовим заявив, що готовий скликати конституційну комісію і внести в парламент проект закону про створення кримськотатарської автономії.

Також ми розповідали, що Офіс президента передав Меджлісу кримськотатарського народу розсекречені документи НКВС СРСР, що стосуються депортації кримських татар у 1944 році.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь