На Україні із-за зйомок фільму “Дау” завели кримінальну справу про катування дітей

Новини Світу

 

Прокуратура Харківської області порушила кримінальні справи за звинуваченням у жорстокому поводженні з неповнолітніми при зйомках фільму “Дау. Дегенерація”. Про це повідомляється на сайті відомства.

За інформацією прокуратури, неповнолітнім – ймовірно, сиротам – під час зйомок могли бути заподіяно фізичний біль та моральні страждання. Крім того, з кадрів фільму випливає, що він може мати ознаки пропаганди насильства і жорстокості або дискримінації, додали в прес-службі.

Справи порушені за частиною 2 статті 127 та частини 3 статті 300 КК України (катування за попередньою змовою та виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), передає “Дощ”.

20 квітня психолог Олена Самойленко звернула увагу на те, що на кадрах з фільму діти кричать і плачуть, а їх пов’язують і залишають в кімнаті одних. “Діти не плачуть просто так. Вони плачуть, коли голодно, боляче, простір навколо здається загрозливим, коли страшно. Вони впевнені, якщо подразник не зникає, то вони помруть. Це глобальний страх, який допомагає людині виживати і кликати на допомогу”, – написала Самойленко.

Уповноважений президента України з прав дітей Микола Кулеба звернувся в поліцію з проханням перевірити інформацію про використання дітей-сиріт для зйомок фільму. У зйомках фільму брали участь діти, для яких це може стати травмою на все життя, вважає він.

Омбудсмен також зазначив, що в Україні немає законодавства, яке регулює участь дітей у зйомках кіно, і що “цей випадок може нам допомогти розробити таке законодавство”, пише LB.ua.

Обурення участю в стрічці дітей висловила і журналістка Яніна Соколова. У Facebook вона написала, що немовля у фільмі став ілюстрацією до демонстрації “пыточного характеру сталінських часів”.

“Частина критиків на фестивалі в Берліні і Парижі відмовилися писати рецензії на це кіно, мотивуючи це небажанням брати участь у піарі фільму, який в документально-художній манері демонстрував зґвалтування, приниження і садизм”, – зазначила вона.

22 квітня представники компанії “Феномен-Україна”, яка займалася зйомками проекту на території України, у листі на ім’я Кулеби заявили, що під час знімального процесу були присутні опікуни дітей. Крім того, всі дії були узгоджені з органами опіки, пише “Главком”.

Глава компанії Христина Волошина наголосила, що ніякого впливу на дітей реквізитом або модельними копіями наукових і медичних приладів здійснено не було, а самі зйомки тривали менше двох годин.

“Феномен-Україна” має дозвіл на зйомку і підтвердження того, що діти перебували з опікунами, які відразу після зйомки залишили знімальний майданчик, а у опікунів немає жодних претензій до “Феномен-Україна”, – заявила Волошина.

Вона також підкреслила, що фонограма в сцені знущань над дітьми максимально посилено при монтажі для посилення зорового сприйняття фільму, пише Gordon.ua.

У заяві “Феномен-Україна” зазначається, що прем’єра фільму “Дегенерація” відбулася в рамках офіційної програми міжнародного кінофестивалю “Берлінале” в лютому 2020. Фільм посів перше місце в рейтингу міжнародних кінокритиків. Серіал “Дегенерація”, частиною якого є цей фільм, отримав прокатне посвідчення в Великобританії.

Також стверджується, що всі фільми проекту “Дау”, включаючи “Дегенерацію”, неодноразово проходили повну юридичну експертизу у Великобританії, Німеччині і Франції.

Фільм “Дау. Дегенерація” – один із серії фільмів, створених російським режисером Іллею Хржановским про радянському фізики і нобелівському лауреата Льва Ландау. Зйомки велися в Харкові з 2008 по 2011 рік. В минулому році в Парижі результати роботи Хржановського і його команди були представлені як інсталяція. У цьому році на Берлінському кінофестивалі показали два фільми – “Дау. Наташа” в основному конкурсі і “Дау. Дегенерація” – поза конкурсом. В останньому одну з ролей грає російський неонацист Максим Марцинкевич на прізвисько Тесак.

Російське міністерство культури відмовилося дати прокатне посвідчення чотирьох з десяти серій фільму, пояснивши це тим, що в них міститься пропаганда порнографії.

Зараз Ілля Хржановський – художній керівник Меморіального центру “Бабин Яр”, приватної інституції, заснованою бізнесменом Михайлом Фрідманом в Києві.

Залишити відповідь