Нацгвардії не дозволили перевіряти речі громадян і виписувати протоколи

Новини України

Рада не дала Нацгвардії права затримувати порушників і оглядати громадян

Нацгвардії не дозволили перевіряти речі громадян і виписувати протоколи. Фото: Facebook/Національна гвардія України

Парламент України на позачерговому засіданні провалив законопроект, який дозволяє Національної гвардії України перевіряти особисті речі громадян, а також виписувати протоколи. Цей закон міг би унормувати діяльність Нацгвардії з досвіду Європи.

“Країна” вела текстову трансляцію засідання Верховної Ради.

Законопроектом, зокрема, пропонувалося дозволити нацгвардейцам перевіряти особисті речі громадян і виписувати протоколи про порушення законодавства. За документи Нацгвардейцы могли б отримати право:

  1. На складання протоколів про адміністративні правопорушення
  2. Право затримувати, доставляти і передавати правоохоронним органам порушників.

Зараз Нацгвардія наділена правом проводити особистий огляд і огляд речей, вилучати речі і документи, що є знаряддям або об’єктом правопорушення, але не в змозі це реалізувати, оскільки не є відповідними суб’єктом, який наділений такими повноваженнями. Законопроект міг би дозволити військовим користуватися цим правом.

Раніше “Країна” писала, що в Раді зібрали голоси для проведення позачергового засідання щодо заборони російських соцмереж в Україні.

Також ми розповідали, що Верховна Рада продовжила пільги для медиків і послаблення для бізнесу.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь