Нацрада з ТБ обрав нове керівництво

Новини України

Нацрада з ТБ воглавила Ольга Герасим’юк. Один його заступник від Пінчука, другий від Коломойського

Ольга Герасим’юк (праворуч). Фото: Facebook/ pyryatyn

На засіданні в середу, 22 квітня, члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення обрали зі свого складу керівництво. Регулятор очолила Ольга Герасим’юк, яка раніше обіймала посаду першого заступника голови Нацради.

Про це повідомляється на сайті регулятора.
 
Першим заступником голови став Валентин Коваль, а заступником голови – Олег Черниш. Юрія Зіневича обрали відповідальним секретарем Національної ради.
 
До цього члени Національної ради проголосували за припинення повноважень Герасим’юк в якості першого заступника голови Нацради та Олександра Ільяшенка як відповідального секретаря Нацради.

Зазначимо, що Герасим’юк вважається людиною близькою до Коломойського. Також як і Олег Черниш і Юрій Зіневич. Валентин Коваль вважається близьким до медіа-групи Віктора Пінчука.

Водночас, варто зазначити, що повноваження як Герасим’юк, так і Черниша закінчилися ще в липні минулого року. І вони виконують свої обов’язки лише до тих пір, поки Рада не призначить нових членів Нацради за своєю квотою.

При цьому, профільний комітет вже рекомендував парламенту визнати роботу Нацради незадовільною, що веде до відставки всіх чотирьох членів Нацради за квотою Ради. Тобто Герасим’юк, Черниша, Онопрієнко і Ілляшенко – два останніх пов’язані з медіа-групою Ріната Ахметова. З них чотирьох до теперішнього часу не закінчилися повноваження тільки у Онопрієнко, який був призначений у травні 2019 року.
 
У відповідності зі статтями 9 і 10 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” голова регулятора, перший заступник, заступник голови та відповідальний секретар обираються Нацрадою з числа членів шляхом таємного голосування.

Раніше “Країна” писала, що 15 квітня Володимир Зеленський ввів в Нацрада колишню працівницю “Студії “1+1” Олену Ницька.

А 5 березня ми повідомляли, що президент перепризначив двох членів Нацради Юрія Зіневича і Валентина Коваля.

Залишити відповідь