NASA склало правила з освоєння Місяця

Новини України

Видобуток копалин, конкуренція і реєстрація кораблів. У NASA склали правила освоєння Місяця

Видобуток копалин, конкуренція і реєстрація кораблів. У NASA склали правила освоєння Місяця. Фото: flickr.com

У NASA запропонували свій варіант правил освоєння Місяця, які перетворюють природний супутник Землі в колонію з видобутку корисних копалин.

Про це повідомляється на сайті космічного агентства.

Так, серед десяти правил освоєння Місяця вводиться поняття “безпечних зон” близько баз різних країн і організацій на території супутника, щоб запобігти конфлікти конкурентів. При цьому всі учасники повинні відкрито ділитися отриманими науковими даними і реєструвати космічні апарати.

Спільними зусиллями учасники місії зобов’язуються берегти всі артефакти та історичні місця Місяця, але видобуток копалин для власних цілей або продажу на Землі офіційно дозволена.

Щоб запобігти проблему космічного сміття, члени договору повинні будуть самостійно утилізувати після використання всю апаратуру.

Відзначимо, в 2019 році в NASA представили проект місячної програми Artemis. Перший її етап полягатиме у польоті космічного корабля Orion навколо Місяця і його повернення на Землю в середині 2020 року. Далі, в 2022 році, шаттл облетить Місяць з екіпажем, після чого в 2024 році NASA висадить астронавтів на супутнику для підготовки заснування колонії.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп видав указ, згідно з яким американська влада більше не визнають Місяць загальним надбанням людства і виходять з Угоди про діяльність держав на Місяці та інших небесних тілах, прийнятого резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у грудні 1979 року.

У зв’язку з цим США заявили про своє право видобувати і використовувати ресурси супутника Землі так, як вважають за потрібне. Причиною появи неординарного указу Трампа стало те, що в найближчим часом повинна початися програма США з освоєння Місяця і Марса, для якої потрібно добувати ресурси в тому числі і на Місяці.

Як повідомляла “Країна”, стала відома дата польоту на Місяць першого російського космічного апарату. Запустити на супутник Землі планується 1 жовтня 2021 року.

Залишити відповідь