Настав час Ізраїлю встановити суверенітет на землях Палестини – Нетаньяху

Новини України

Нетаньяху заявив, що настав час Ізраїлю встановити свій суверенітет на землях Палестини

Нетаньяху заявив ,що пора Ізраїлю привласнити частину території Палестини. Фото: Twitter / megazvezda1985

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що прийшов час повернути під контроль єврейської держави території палестинської адміністрації.

Про це повідомляє ТАСС.

Таку думку він висловив під час знайомства депутатів кнесету (місцевого парламенту – Ред.) і обраного за підсумками виборів 2 березня 35-го уряду Ізраїлю. Так, мова йде про території на Західному березі річки Йордан і в Йорданській долині.

“Ось правда: ці території є місцем, де єврейський народ з’явився і розвивався. Настав час поширити ізраїльський суверенітет і вписати ще одну славну сторінку в історію сіонізму”, – заявив Нетаньяху.

Зазначимо, цей уряд було сформовано після угоди між партією “Лікуд” Нетаньяху і партією “Кахоль-Лаван”, якою керує колишній глава Генштабу ізраїльської армії Бені Ганц.

У відповідності з договором, посаду прем’єр-міністра переходить від Нетаньяху до Ганцю і навпаки через кожні 18 місяців. Не менш важливо і те, що договір між політиками дозволяє прем’єр-міністру з 1 липня 2020 року розпочати кроки щодо поширення суверенітету на окремі частини Західного берега Йордану, як було завірено мирним планом президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, після парламентських виборів в Ізраїлі право-релігійний блок на чолі з прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху отримує 58 мандатів. Для формування уряду необхідний 61 голос. Таким чином, Нетаньяху не вистачає трьох мандатів, однак у Ганця їх ще менше.

Як повідомляла “Країна”, президент США Дональд Трамп представила карту “майбутнього держави Палестини”. Глава Білого дому зробив це в рамках свого плану по близькосхідному врегулюванню. Так, передбачається скоротити територію Палестини в порівнянні з кордонами 1967 року, які визнані міжнародним співтовариством.

Залишити відповідь