НБУ випустить сувенірну банкноту з срібла

Новини України

В Україні завтра випустять 1000-гривневу срібну купюру

Сувенірна банкнота відтворює дизайн купюри в 1000 гривень. Фото: НБУ

У середу, 20 травня, Нацбанк України випустить сувенірну банкноту з срібла, яка відтворює дизайн купюри номіналом 1000 гривень зразка 2019 року. Про це повідомляється на сторінці НБУ в соцмережі.

Уточнюється, що прикрашена голограмою сувенірна банкнота виготовлена зі срібла 999,9 проби, в чистоті – не менше 124,4 г розміром 133х66х1,35 мм, Тираж – 300 шт.

На лицьовому боці банкноти зображено портрет Володимира івановича Вернадського – видатного вченого, одного із засновників і першого президента Української академії наук, створеної в 1918 році. На зворотному боці зображено будівлю Президії Національної академії наук України.

“На першому етапі її реалізація відбудеться через електронні аукціони на Універсальній товарній біржі “Контрактовий дім УМВБ”. Про проведення аукціонів буде повідомлено додатково”, – йдеться в повідомленні.

Також регулятор зазначив, що нереалізовані на електронних аукціонах сувенірні срібні банкноти надійдуть для продажу через існуючі канали реалізації нумізматичної продукції.

Раніше “Країна” писала про те, що Нацбанк показав нову монету в 10 гривень, яку введуть в обіг вже через місяць.

Також ми повідомляли, що НБУ начеканил монети в 5 гривень, присвячені Свято-Михайлівському монастирю.

Залишити відповідь