Немає підстав очікувати різкого зростання бідності в Українців у 2020 році

Новини України

У Мінсоцполітики поки не чекають різкого зубожіння українців

Чиновники не очікують зростання бідності в Україні. Фото: pixabay.com

У Міністерстві соціальної політики України упевнені, що говорити про істотне підвищення рівня бідності в країні в поточному році немає причин. А держава виходить з кризи.

Відповідну заяву опублікувала у Facebook прес-служба відомства.

За запевненням міністерства, протягом останніх трьох років Україна демонструвала впевнений вихід з кризи і мала реальні шанси досягти за рівнем бідності показник 2008 року (періоду до настання фінансово-економічної кризи). Рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати нижче фактичного прожиткового мінімуму) зменшився з 58,6% у 2016 році до 43,2% у 2018 році.

Моніторинг показників бідності за даними за 9 місяців 2019 року також свідчить про позитивну динаміку зниження рівня бідності в Україні, повідомили у відомстві. Так, у зазначений період рівень бідності зменшився і склав 41,4% проти 45% в аналогічний період 2018 року.

Разом з тим у міністерстві визнали, що події 2020 року, пов’язані з епідемією COVID-19, внесли корективи в показники соціально-економічного розвитку країни.

“Згідно з прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. в. Птухи НАН України за підсумками 2019 року, рівень бідності (за критерієм витрат нижче фактичного прожиткового мінімуму) очікується на рівні 38,5%, що на 4,7 процентних пункту нижче значення 2018 року, а за підсумками 2020 рівень бідності зросте до 45%, що на 6,5 процентних пункту вище значення 2019 року”, – йдеться у записі прес-служби.

Таким чином міністерство спростувало повідомлення про різке зростання рівня бідності з 27,2% до 43,6%, про якому “Країна” та інші ЗМІ писали з посиланням на дані ЮНІСЕФ. У Мінсоцполітики ці цифри назвали некоректними і такими, що потребують уточнення.

Незважаючи на оптимізм чиновників, наприкінці квітня 39% українців повідомили про фінансові труднощі, у 45% взагалі не було заощаджень.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь