Невідомі написали на статуї Русалочки в Копенгагені “расистська риба”

Новини Світу

vlad-m / DepositPhotos

У Копенгагені невідомі нанесли на основу всесвітньо відомої статуї Русалочки в міському порту слова “расистська риба”. Поліція поки не встановила особи причетних до акту вандалізму, передає Reuters.

Це вже не перший випадок псування скульптури. До попередніх нападів були причетні, в тому числі, учасники кампанії проти китобійного промислу, продемократичні активісти. Двічі Русалочку позбавляли голови.

Бронзова статуя, якій вже 107 років, вважається одним із символів столиці Данії. Русалочка зображує персонажа з однойменної казки Ганса Христіана Андерсена. Копії роботи встановлені у ряді міст інших країн. У Копенгагені подивитися на Русалочку щороку приходять до одного мільйона туристів.

В ході багатотисячних протестів Black Lives Matter їх учасники періодично атакують пам’ятники різним історичним діячам, називаючи їх символами рабовласництва і гноблення корінних народів.

Як зазначає агентство, персонаж казки Андерсена в зв’язку з протестами ніким не згадувався, але в минулому році виник спір, пов’язаний з пробами на головну роль афроамериканської актриси Холлі Бейлі на роль у рімейку мультфільму “Русалонька” 1989 року компанії Disney – на цей раз у вигляді фільму з живими акторами.

Залишити відповідь