New York Times отримала Пулітцерівську премію за серію статей про “хижацтві режиму Путіна”, викликавши гнів російського посольства

Новини Світу

ВСІ ФОТО

Співробітники газети The New York Times отримали Пулітцерівську премію 2020 року в категорії “Міжнародна журналістика” за серію “захоплюючих історій, написаних з великим ризиком і викривають хижацтво режиму Володимира Путіна, повідомляється на сайті премії. Мова йде про вісім матеріалах і відео, опублікованих у 2019 році.

Серед них – статті про замах на українського чиновника в Рівному, секретної російській структурі, яка намагається дестабілізувати Європу”, про отруєння болгарського бізнесмена Омеляна Гебрева, інтересах Росії в Центральній Африканській республіці та Лівії, а також про бомбардування лікарень та інших цивільних об’єктів російською авіацією в Сирії.

Газета Anchorage Daily News, що видається в Алясці, і інтернет-видання ProPublica отримали золоту медаль Пулітцерівської премії в головній номінації “За служіння суспільству” за спільне розслідування про сексуальне насильство на Алясці.

Пулітцерівська премія вручається за публікації в газетах, журналах і на сайтах в Сполучених Штатах в різних жанрах. Паралельно вручається премія в галузі художньої літератури. З-за пандемії коронавіруса переможців оголосили в Школі журналістики Колумбійського університету, як це відбувалося завжди, а в режимі онлайн.

Імена лауреатів назвала представник оргкомітету премії Дана Канеди, зазначивши, що навіть в умовах сформованої “безпрецедентною невизначеності” журналістика “ніколи не зупиняється”. Вона також звернула увагу на те, що перші Пулитцеровские премії були присуджені у червні 1917 року, менш ніж за рік до спалаху іспанського грипу, з якою часто порівнюють нинішню пандемію.

Російське посольство у Вашингтоні назвало премійовані публікації The New York Times збіркою “русофобських вигадок”, що завдають шкоди репутації видання. “Оргкомітет премії бере на себе велику відповідальність, виділяючи подібним чином антиросійські матеріали з твердженнями, які багаторазово спростовані не тільки офіційними російськими особами, але вже і самим життям”, – повідомляється на сторінці посольства у Facebook.

“Якщо і є в цьому, як стверджується, “великий ризик”, то тільки для репутації. Розглядаємо дану серію статей The New York Times про Росію як прекрасний збірник нерозбавлених русофобських вигадок, які можна вивчати в якості допомоги по створенню неправдивих фактів”, – заявили в дипмісії.

Залишити відповідь