Незважаючи на карантин біля Офісу Зеленського пройшла акція з приводу справи Гандзюк

Новини України

Незважаючи на карантин. На Банковій і під вікнами у Венедиктової вимагали відставку генпрокурора з-за справи Гандзюк

Прес-секретар Зеленського Юлія Мендель і прокурор по справі Гандзюк Андрій Сенюк спілкуються з журналістами під час акції. Скріншот з відео

Під Офісом президента України відбулася анонсована раніше акція протесту проти завершення слідства по справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Її учасники, прямо порушили заборону масових зібрань під час карантину, зажадали відставки генпрокурора Ірини Венедиктової.

На Банкову прийшли кілька десятків чоловік. Навпроти входу в Офіс вони розмістили плакат з написом: “Зе! Коли за вбивство Гандзюк сядуть Мангер, Гордєєв і Рищук?”.

Присутніх обурило, що слідство завершено без показань ключового фігуранта Олексія Левіна і вважають, що таким чином СБУ та Офісу генпрокурора “зливають” справу.

Прийшла на акцію адвокат Євгенія Закревська заявила, що прокуратура діє не в інтересах розслідування. Її мотиви “сильно збігаються з бажанням захисту Левіна і Мангера. Захист останнього не раз наполягала на передачі справи, яким воно є.

В розпал акції до учасників і журналістів вийшли прес-секретар президента Юлія Мендель і прокурор Андрій Сенюк.

 

Акція завершилася тим, що активісти запалили фаєри і почали скандувати: “Венедиктову у відставку!”.

Пізніше вони зібралися під стінами будинку генпрокурора і повторили свої вимоги про її відставку.

Як писала “Країна”, адвокат Мангера висловив задоволення тим, що слідство завершено у день 50-річчя його підзахисного.

Ми також давали інформацію про те, що Левін розглядав два варіанти нападу на Гандзюк: планував переламати їй всі кінцівки або облити її сірчаною кислотою.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь