Німеччина звинуватила Whatsapp передачі даних користувачів

Новини України

Влада Німеччини звинуватили WhatsApp передачі даних користувачів Facebook

Whatsapp звинуватили у витоку даних користувачів. Фото: Pexels

Представники месенджера WhatsApp відкинули звинувачення в тому, що нібито передавали метадані користувачів у свою материнську компанію Facebook.

Про це в понеділок, 18 травня, повідомляє DW.

За словами співробітників компанії, повідомлення всередині програм “захищені наскрізним шифруванням”, а отже їх можуть читати тільки безпосередні співрозмовники.

Відзначається, що метадані – це, наприклад, IP-адресу, дані про місцезнаходження, інформація про смартфон і його операційної системи або дата та час повідомлення.

Експерти ж вважають, що завдяки метаданим можна створювати профілі користувачів і дізнаватися про їх пересування. Також, зв’язуючи окремі дані, можна зробити висновки про професії, захоплення, фінансовому положенні, переваги або навіть хворобах користувачів.

Перед цим уповноважений німецького уряду з захисту особистих даних Ульріх Кельбер порадив федеральним міністерствам не використовувати це додаток для обміну інформацією. Він заявив, що передача метаданих відбувається вже при відправці повідомлень.

Також Кельбер зазначив, що навіть “у ці важкі часи”, коли з-за пандемії захворювання COVID-19 державним установам доводиться міняти шляхи комунікації, не можна нехтувати захистом даних.

З-за пандемії Covid-19 і карантину люди стали значно активніше користуватися різноманітними онлайн-платформи для спілкування. За словами засновника Facebook Марка Цукерберга, останнім часом активність користувачів Facebook, Instagram і WhatsApp значно зросла.

Компанія WhatsApp була заснована в 2009 році. У 2014 році месенджер був придбаний Facebook. Його аудиторія налічує більше 2 мільярдів чоловік.

Нагадаємо, раніше WhatsApp звинуватив Ізраїль у зломі особистих акаунтів журналістів, чиновників і активістів.

Також ми писали, що з’ясувалося, зловмисники можуть атакувати учасників групового чату WhatsApp.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь