Ніякі чартери для українців, які працюють за кордоном, урядом не стимулюються

Новини України

У Шмигаля заявили, що не планують допомагати українцям виїхати на заробітки за кордон

Ніякі чартери для українців, які працюють за кордоном, урядом не стимулюються

Кабінет міністрів України вивчає надходять пропозиції про залучення українців на роботу за кордоном, але ставиться до цього з обережністю. Про це заявив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

“Згідно Конституції пересування і перетин кордону для українців заборонити прямо неможливо, але в уряді зараз дуже обережно ставляться до таких пропозицій інших країн, в першу чергу з точки зору безпеки і здоров’я наших громадян”, – сказав Мокан в ефірі телеканалу “Україна 24”, відповідаючи на питання про те, чи буде Україна дозволяти своїм громадянам виїзд за кордон з наданням чартерних рейсів.

За його словами, близько 8 тисяч українців перебувають за кордоном на даний момент і хочуть повернутися на батьківщину, на що витрачаються кошти і організовуються спецрейси, тому Україна не може стимулювати масовий виїзд українців за кордон, навіть якщо це стосується країн, які подали запити”.

Разом з тим, як підкреслив представник уряду в Раді, Кабмін аналізує пропозиції, що надходять.

Він підкреслив, що Кабмін буде приймати рішення “в індивідуальному порядку”.

“Поки що на даному етапі чартерні рейси не стимулюються”, – підсумував Мокан.

Він нагадав, що пропозиції роботи для українців надходили, зокрема, від Фінляндії, також Польща потребу в робочій силі з України.

Мокан зазначив, що близько 2,5 млн українців повернулися на батьківщину у зв’язку пандемією коронавіруса, уряд розробляє механізм їх працевлаштування.

Раніше “Країна” інформувала, що в Польщі готують чартерні рейси, щоб завезти українських заробітчан на збір врожаю.

При цьому міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що під час пандемії коронавіруса Україна не буде відправляти своїх громадян на роботу за кордон.

Залишити відповідь