Нові правила отримання готівки з кас для власників платіжних карт з 1 серпня

Новини України

З серпня власникам платіжних карт спростять отримання готівки з кас

Власникам платіжних карт спростять отримання готівки з карток, фото: dpchas.com.ua

З 1 серпня 2020 року власникам електронних платіжних засобів (наприклад, платіжних карток) стане простіше отримувати готівку з кас підприємств торгівлі, громадського харчування і послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій (з відповідною реєстрацією). Для цього Нацбанк удосконалив порядок здійснення та обліку даних операцій.

Про це йдеться в постанові правління Нацбанку від 7 травня 2020 року № 59 “Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”, інформує Юрліга.

Постанова набирає чинності з 25 травня 2020 року, через 10 днів після його офіційного опублікування.

Нацбанк передбачив також застосування суб’єктами господарювання поряд з паперовими електронних розрахункових документів та електронних фіскальних звітних чеків.

Таке рішення прийнято відповідно до норм Закону “Про внесення змін до Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг”.

Крім того, Нацбанк розширив можливості суб’єктів господарювання щодо здійснення операцій з переказу готівки в національній валюті через фінансові установи, що одержали ліцензію НБУ на здійснення таких операцій. Відповідна норма запрацює з 1 липня 2020 року.

Раніше повідомлялося, що в НБУ виступили проти надання “Укрпошті” прав на банківські послуги.

Також ми писали, що Visa прогнозує швидкий перехід від паролів до біометрії в платіжної індустрії.

Залишити відповідь