Нові правила переказу грошей заробили в Україні з 28 квітня

Новини України

З вівторка в Україні вже можна робити анонімні грошові перекази понад 5 000 гривень

В Україні більше не можна робити анонімні переклади більше 5 000 гривень. Фото: “Країна”

З вівторка, 28 квітня, в Україні набуває чинності закон про запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Тепер українцям доведеться надавати документи при проведенні грошових переказів без відкриття рахунку більш ніж на 5 000 гривень.

Також банківська система почне жорстко моніторити всі фінансові операції з готівкою (внесення, переклад, отримання грошових коштів) понад зазначеної суми. Поповнити картку через термінал на суму понад 5 000 гривень без ідентифікації буде неможливо. Однак це не стосується переказів грошей з картки на картку, оскільки банківська карта – це вже ідентифікований продукт, і банк має інформацію про власників карт.

Фактично українці зможуть розбивати певну суму на кілька платежів. Однак при отриманні коштів буде перевірятися наявність ознак зв’язку з іншими операціями, які в сумі перевищують 5 000 грн. Якщо їх знайдуть, то картку і гроші можуть заблокувати і попросити надати пояснення, що це за кошти, якщо ці пояснення не задовольнять банк, то доступу до засобів не буде. Розблокування коштів у такому разі можна буде досягти тільки через суд.

Новий закон також збільшує порогову суму фіноперації, що підлягає фінансовому моніторингу, – зі 150 000 до 400 000 грн. Одночасно зменшується кількість ознак, за якими фінансова операція підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу, з 17 до 4.

Щодо переказів у межах України. Якщо сума переказу не більше 30 000 грн, то він буде супроводжуватися як мінімум номером рахунку стосовно платника та одержувача. А якщо ж більше 30 000 грн – докладною інформацією.

Нагадаємо, з сьогоднішнього дня на “Новій пошті” будуть вимагати паспорт клієнтів під час всіх операцій на суму вище 5000 гривень.

Залишити відповідь