Новий симптом – коронавірус вражає кишечник

Новини України

Коронавірус вражає не тільки легені, але і кишечник – дослідження

Коронавірус вражає не тільки легені, але і кишечник. Фото: pixabay.com

Вчені з Нідерландів з’ясували, що новий коронавірус може вражати клітини кишечника. Вони змогли зафіксувати процес руйнування клітин травної системи людини, який захворів коронавірусом.

Про це повідомляє Інститут Хюбрехта.

Дослідники з Інституту Хюбрехта та інших наукових центрів Нідерландів використовували органоид – мікроструктуру, вирощену зі стовбурових клітин та за властивостями нагадує справжній орган або його частина.

Так, в ході експерименту вірус швидко заразив кишкові всіх органел і успішно в них розмножувався. Це побачили за допомогою мікроскопії, а також за такими непрямими ознаками, як активація генів противірусного захисту в кишковому органоиде.

Також вони проаналізували симптоми хворих коронавірусом і прийшли до висновку, що приблизно у третини з них з’являється блювання або діарея. Це відбувається тому, що деякі кишкові клітини активно синтезують поверхневі білки, які потрібні SARS-CoV-2, щоб проникнути в клітину.

Заражений коронавірусом кишковий органоид. Синім і зеленим позначені клітини органоида, білим – частинки коронавіруса. Фото: hubrecht.eu

Тепер дослідникам належить перевірити, наскільки небезпечна кишкова інфекція, викликана Covid-19.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що новий коронавірус зникне, навіть якщо вченим не вдасться винайти від нього вакцину.

Як повідомляла “Країна”, штат Нью-Йорк коронавірус прийшов не з Китаю, а був завезений з європейських країн.

Залишити відповідь