Новий транш МВФ Україна отримає $5 мільярдів за програмою stand by

Новини України

Україна і МВФ попередньо домовилися про угоду на $5 млрд за новою програмою

Україна і МВФ домовилися про транш. Фото: Національний банк України

Міжнародний валютний фонд і українські влади досягли попередньої угоди про транш у 5 мільярдів доларів. Гроші підуть на те, щоб підтримати економіку після шоку, який заподіяв коронавірус і карантин.

Про це йдеться на сайті МВФ.

“21 травня команда співробітників Міжнародного валютного фонду на чолі з пані Владкова Холлар завершила дистанційні обговорення з українською владою і досягла угоди на рівні персоналу з економічної політики для нової 18-місячної резервної домовленості”, – повідомляється на сайті.

Владкова Холлар заявила, що новий резервний транш у розмірі 5 млрд доларів США спрямований на забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки, щоб допомогти владі України впоратися з наслідками шоку після пандемії коронавіруса.

“Новий SBA замовленим обсягом SDR3,6 млрд (що еквівалентно $5 млрд) спрямований на забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки, щоб допомогти владі усунути наслідки шоку COVID-19, одночасно консолідуючи зроблені до сьогоднішнього дня досягнення і просуваючи вперед важливі структурних реформ з метою зменшення основних вразливостей”, – прокоментувала досягнута угода Іванна Владкова Холлар, яка очолювала команду співробітників МВФ в переговорах з Україною.

“Угода підлягає затвердженню керівництвом Фонду та Виконавчою радою МВФ. Розгляд Правлінням очікується в найближчі тижні”, – додали в прес-службі.

За її словами, така програма буде забезпечувати здатність України повернутися до зростання і відновити більш широкі реформи, коли криза закінчиться.

Очікується, що програма stand by також стане каталізатором додаткової двосторонній і багатосторонній фінансової підтримки, додала Холлар.

“Угода підлягає затвердженню керівництвом фонду та радою виконавчих директорів МВФ. Розгляд радою очікується в найближчі тижні”, – йдеться в релізі.

Напередодні ввечері президент України Володимир Зеленський підписав закони про банківську діяльність (№2571-д) і про поправки до Податкового кодексу (№1210), який імплементує ряд положень плану BEPS, тим самим Київ виконав останні попередні умови для відкриття нової програми.

Раніше президент Зеленський, Нацбанк України й попередній уряд країни на початку грудня 2019 року досягли staff level agreement з МВФ про відкриття нової трирічної програми EFF на $5,5 млрд, розмір якої міг бути збільшений до $8 млрд. Це програма повинна була замінити 14-міс. програму stand-by на SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд, розраховану підтримати країну в період президентських і парламентських виборів в минулому році і завершився 17 лютого цього року.

Україна змогла отримати stand-by лише перший транш SDR1 млрд (близько $1,4 млрд). Потім планувалися ще два транші за підсумками піврічних переглядів, однак у зв’язку зі зміною президента та уряду країни після виборів було вирішено розпочати розробку нової програми співпраці. В результаті в 2019 році фінансування з боку Фонду було відсутнє, тоді як Київ заплатив майже SDR1,4 млрд.

Київ розраховує отримати перші кошти МВФ до кінця цього місяця, коли належить погашення випущених п’ять років тому під гарантії США єврооблігацій на $1 млрд, або на початку червня.

Раніше “Країна” писала, що скандал із записами Порошенко і Байдена може відстрочити кредит МВФ.

Також ми розповідали, що Зеленський обговорив з главою Єврокомісії вихід з карантину і транш МВФ.

Залишити відповідь