Новини України. Зеленського зобов’язали розглянути звільнення Єрмака

Новини України

Зеленського зобов’язали розглянути питання звільнення Єрмака з поста глави Офісу президента

Петиція про звільнення Андрія Єрмака набрала потрібно число підписів. Фото: Офіс президента

Петиція із закликом звільнити голову Офісу президента Андрія Єрмака і притягнути його до кримінальної відповідальності після скандалу з плівками брата Єрмака про продаж посад за гроші, набрала на сайті президента необхідну кількість голосів для її розгляду.

Для розгляду главою держави документа необхідно зібрати 25 тисяч підписів. За 22 дні петицію підтримали 25 110 осіб. Тому, президент Володимир Зеленський зобов’язаний розглянути петицію за законом – у термін не більше 3 місяців з дати опублікування петиції.

Про це йдеться на сайті президента.

Петиція під назвою “Звільнити та притягнути до кримінальної відповідальності голову Офісу президента Андрія Єрмака” з’явилася на офіційному сайті президента 1 квітня 2020 року. Її автор – Іванов Олександр Ярославович.

Ініціатор петиції вважає, що після призначення Єрмака керівником ВП “різко прискорився процес капітуляції України перед Росією”, оскільки глава Офісу президента активно контактує з заступником глави адміністрації президента РФ Володимира Путіна Дмитром Козаком, який є автором “плану “примирення” Придністров’я і Молдови”.

Автор звернення вважає, що в разі створення так званого Консультативної ради в рамках ТКГ в Мінську “представники російських окупаційних адміністрацій з тимчасово непідконтрольних Україні територій Донбасу стануть стороною переговорів з Україною, а Росія з агресора і окупанта перейде в статус посередника і миротворця”.

“В силу різних обставин цей процес поки вдалося призупинити, але Єрмак заявляє, що готовий і далі втілювати цей антиконституційний план. Тому єдиною гарантією, що він не реалізує цей задум, є його негайна відставка і кримінальну справу за ознаками державної зради”, – наголошується в петиції.

Ще однією підставою для звільнення Єрмака автор петиції вважає “звинувачення” на адресу голови ВП і його брата Дениса Єрмака в “торгівлі державними посадами”. Також Іванов вказує, що “із засобів масової інформації відомо, що Андрій Єрмак чинить тиск на депутатів Верховної Ради України”.

Нагадаємо, “плівковий скандал” з братом глави Офісу президента Денисом Єрмаком спалахнув наприкінці березня після публікації нардепом від президентської політсили Гео Леросом відеозаписів. Гео Лерос стверджував, що Андрій Єрмак через свого брата “барыжит державними посадами”. В свою чергу Андрій Єрмак заявляв, що він не має відношення до фактів, озвучених на відео.

Як повідомляла “Країна”, рейтинг самого Зеленського з березня впав на 2%.

Раніше “Країна” докладно аналізувала, як Банкова намагається відновити контроль над “слугами народу” і готує чищення депутатів.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Країни, щоб отримувати чітку, зрозумілу і швидку аналітику по політичним подіям в Україні.

Залишити відповідь