Обмін полоненими на Донбасі 16 квітня. Хто повернувся в Україну – коментар Людмили Денисової

Новини України

Ветеран МВС, військовий і жінка, яку судили за держзраду”. Кого звільнили з обміну 16 квітня

Людмила Денісова розповіла про обмін полоненими 16 квітня. Фото: Facebook/ Людмила Денісова

Серед українців, які повернулися на підконтрольну територію в ході обміну утримуваними особами на Донбасі 16 квітня, – військовослужбовець ЗСУ, ветеран МВС і жінка, яку в “ЛНР” засудили за “держзраду”.

Про це в Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

Повний список виглядає так:

З “ДНР”:

1. Алакоз Олександр (цивільний)

2. Гриненко Микола (військовий)

3. Ілюхін Микола (цивільний)

4. Карась Володимир (правоохоронець)

5. Костєв Євген (цивільний)

6. Помеляйко Олександр (цивільний)

7. Садовський Олександр (цивільний)

8. Сірик Вадим (цивільний)

9. Шайдов Віктор (військовий).

З “ЛНР”:

1. Желдак Віталій (цивільний)

2. Миронич Сергій (цивільний)

3. Можаєв Валентин (цивільний)

4. Микола Полозов (цивільний)

5. Попова Алевтина (громадянська)

6. Русинів Сергій (цивільний)

7. Сливка Іван (цивільний)

8. Сливка Олександр (цивільний)

9. Тютюновий Олександр (цивільний)

10. Штиль Олександр (цивільний)

11. Яковенко Олександр (цивільний)

“Серед них – Віктор Шайдов. Він військовослужбовець ЗСУ. Потрапив у полон і незаконно утримувався на тимчасово окупованій території Донецької області з 2019 року”, – повідомила Денисова.

За її словами, родичі військового звернулися до неї з проханням про його звільнення, після цього звернення було передано в Центр звільнення заручників при СБУ, після чого відразу розпочалася робота по його поверненню.

Також Денисова підтвердила завершення процесу звільнення українців з полону “ЛНР”, яке проходило біля смт Щастя Луганської області. З непідконтрольних територій в Україну прибудуть 11 громадян.

Серед них, за даними омбудсмена, Віталій Желдак. Його мати звернулася з проханням про звільнення сина у вересні 2019 року. За словами Денисової, він був засуджений так званим “Верховним судом ЛНР” і утримувався у Слов’яносербській виправній колонії Луганської області.

Також з полону повертається Олександр Тютюновий, інвалід та ветеран МВС, який з 2019 перебував у Луганському СІЗО.

В рамках обміну звільнили жінку – Алевтина Попову, яка містилася з 2018 року в виправному установі Луганська. Вона була засуджена так званим “судом ЛНР” за “державну зраду”.

“Сергій Русинів – наймолодший серед громадян України, повернувся на підконтрольну територію. Він був затриманий силовиками так званої “ЛНР” у 2018 році з-за того, що в соціальних мережах закликав до єдності України і засуджував діяльність незаконних збройних формувань так званої “ЛНР”. Український патріот був засуджений до позбавлення волі з відбуванням покарання у Слов’яносербській виправній колонії. На жаль, вся рідня хлопця залишилася на тимчасово окупованій території Луганської області, із-за чого вони не мають можливості йому допомагати, але є люди, які добре його знають і готові підтримати. Саме вони звернулися до мене з проханням передати Сергію допомогу для швидкої адаптації до мирного життя”, – повідомила Денисова.

Нагадаємо, вдень 16 квітня в Луганській області завершився обмін полоненими між Україною і “ЛДНР”. З непідконтрольною території прибутку 20 українців, Луганськ і Донецьк вирушили 14 осіб.

Залишити відповідь